Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Чи потрібно нараховувати ЄСВ на суму компенсації померлому працівнику?

1 березня помер працівник підприємства. Документи про смерть отримано 04.03.2019 р. Цим числом оформлено наказ про звільнення з 01.03.2019 р. Померлому працівнику нараховано компенсацію невикористаної відпустки. Чи нараховується ЄСВ на суму такої компенсації? Як відобразити нарахування у звітності?

Базою нарахування ЄСВ для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі зарплати за видами виплат, які включають основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці та сума винагороди фізособам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ).

При цьому, податківці дійсно неодноразово зазначали, що у разі нарахування та виплати підприємством суми грошової компенсації за невикористані дні щорічної відпустки звільненому працівнику, єдиний внесок на такі суми не нараховується, оскільки суми зазначеної грошової компенсації є платою за невідпрацьований час, а підприємство не має обов'язку страхувальника щодо звільненого працівника. Тобто ЄСВ не нараховується на суми, що були нараховані після звільнення працівника.

Водночас, наказ (розпорядження) керівника підприємства про розірвання трудового договору з померлим працівником видається на підставі копії свідоцтва про смерть, у якому зазначено дату смерті працівника. Датою припинення трудових відносин є дата смерті працівника, яка не співпадає з датою видання наказу, оскільки оформлення припинення трудових відносин відбувається вже після їх фактичного припинення.

У «ЗІР» (підкатегорія 301.03) податківці розглядали питання нарахування ЄСВ на компенсацію невикористаної відпустки померлому працівнику і зазначили, що на виплати, які нараховані померлому працівнику за період, який закінчується днем його смерті, ЄСВ нараховується та сплачується на загальних підставах.

Таким чином вважаємо, що оскільки компенсація нараховується в установлені строки (тобто днем звільнення, коли працівник ще був застрахованою особою), то нарахувати ЄСВ на суми компенсації невикористаної відпустки все ж таки потрібно.

Якщо ж підприємство не бажає нараховувати ЄСВ, воно може звернутися до податківців для отримання індивідуальної податкової консультації і діяти вже за нею, однак сумнівно, що позиція податківців буде відрізнятися від зазначеної у «ЗІР».

 

Відображення у звіті з ЄСВ

У таблиці 5 обов'язково слід зазначити про звільнення такого працівника. У графі 11 «дата закінчення» підприємство зазначає дату звільнення (смерті), а відомості про наказ, за яким воно відбулося, у графі 16. І так, наказ буде датований пізніше, проте в цій ситуації, як було зазначено вище, це нормально.

У таблиці 1 і 6 слід зазначити дані про нараховані працівникові доходи і нарахований на них ЄСВ, у загальному порядку. При цьому сума, яка виплачена спадкоємцю, у Звіті не відображається, оскільки на неї ЄСВ не нараховується.

 

Відображення в ф. №1ДФ

Сума зарплати, яку не була одержано померлим працівником та виплачується податковим агентом членам його сім’ї, відображається у податковому розрахунку за формою №1ДФ за ознакою доходу «101» із зазначенням реєстраційного номера облікової картки фізособи такого померлого працівника.

Детальніше питання нарахування та виплати коштів померлого працівника ми розглядали тут>> 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
1-ДФ , Відпустки , Єдиний соціальний внесок , Звітність , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі