Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

За якою ставкою ФОП нараховує ЄСВ на зарплату працівника - інваліда?

Як ФОП, у якого працевлаштовано працівника-інваліда, може застосовувати ставку ЄСВ 8,41%? Якими документами підтверджується статус інваліда?

У першу чергу зазначимо, що право застосовувати знижену ставку ЄСВ (у розмірі 8,41%) щодо заробітної плати працівників з інвалідністю у фізособи-підприємця виникло лише з 1 січня 2019 року в зв’язку із внесенням змін до Закону про ЄСВ (про це ми писали тут).

При цьому, як зазначає ДФС у Чернігівській області, підставою для застосування цього розміру єдиного внеску є завірена копія довідки до акту огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності.

Таким чином, роботодавець нараховує ЄСВ працюючій особі з інвалідністю на суму зарплати (доходу) у розмірі 8,41% починаючи з дати встановлення групи інвалідності, але не раніше одержання роботодавцем завіреної копії довідки до акту огляду в МСЕК, та закінчується датою припинення інвалідності на підставі рішення даної комісії.

Зверніть увагу! Засвідчення копії довідки МСЕК здійснюється безпосередньо роботодавцем – тобто фізособою - підприємцем.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Інваліди , Підприємці , Трудові відносини

Коментарі: 4

Новини по темі

Консультації по темі