Згідно з п. 11 розділу II Порядку №435, якщо юридичні особи або фізичні особи - підприємці не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, Звіт з ЄСВ за найманих працівників ними не подається.
Водночас, відповідно до ч. 3 ст. 2 Закону «Про відпустки» за працівником, що знаходиться у відпустці, зокрема, зберігається його місце роботи (посада).
Тобто не дивлячись на те, що працівник перебуває у відпустці для догляду за дитиною, між ним та суб’єктом господарювання зберігаються трудові відносини.
У таблицях 5 і 6 Звіту з ЄСВ не потрібно відображати застрахованих осіб, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до трьох років, якщо тільки їм не нараховуються виплати, на які нараховується ЄСВ. Тобто, достатньо відобразити у таблиці 5 лише початок такої відпустки (у місяці, коли вона розпочалася), і далі, до її кінця, працівника немає потреби відображати в цих таблицях. Принаймні, такі роз’яснення надають фахівці ПФУ в «Віснику».
А ось в таблиці 1 Звіту з ЄСВ таких працівників відображають, хоча й лише в заголовній частині цієї таблиці.
Оскільки працівник, що знаходиться у відпустці для догляду за дитиною до 2-х років, є єдиним найманим працівником роботодавця, то в таблиці 1: показник «Середньооблікова кількість штатних працівників за звітний період, осіб» не заповнюється, а в реквізиті «Облікова кількість штатних працівників» проставляється «1». Докладно про заповнення цього реквізиту ми писали тут>>
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись