Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Інше

Відображення лікарняного по вагітності та пологам у звітності з ЄСВ

Працівниця, що знаходиться у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, надала лікарняний лист нарахування допомоги по вагітності і пологам на другу дитину. Як відображається такий лікарняний у звітності з ЄСВ?

Чинним законодавством не передбачено перебування працівника одночасно у двох соціальних відпустках. У листі Мінсоцполітики від 02.06.2011 р. №175/13/116-11 роз’яснюється, що у випадку коли працівниці, яка знаходиться у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, на підставі листка тимчасової непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами виплачується допомога по вагітності та пологах, тобто відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами не оформляється. 

Фахівці з Мінсоцполітики у вищезгаданому листі зазначають, що у випадку коли жінка, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, народила другу дитину, наказ про надання відпустки для догляду за другою дитиною має бути видано з наступного дня після дати виповнення першій дитині трьох років.

Отже, і відображатись у звітності з ЄСВ відпустка для догляду за другою дитиною до досягнення нею трирічного віку, повинна у місяця коли видається такий наказ.

В такому випадку у таблиці 5 заповнюється два рядки, в першому зазначається дата закінчення відпустки для догляду за першою дитиною, а в другому зазначається дата наказу про початок відпустки для догляду за другою дитиною. В обох рядках зазначається категорія особи "6" - для особи, якій надано відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

У таблиці 6 додатку 4 суми, що нараховані за листком непрацездатності по вагітності та пологам відображаються окремим рядками за кожний місяць за який було проведено таке нарахування. При цьому зазначається код застрахованої особи (графа 9) "42" - особи, які одержують допомогу по вагітності та пологах. Графа 15 "кількість днів перебування у трудових відносинах" не заповнюється, оскільки фактично особа перебуває у відпустці для догляду за першою дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Інше
Теги:
Відпустки , Єдиний соціальний внесок , Звітність , Лікарняні

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі