Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Інше

Працівник на умовах неповного робочого часу має право на щорічну відпустку у звичайному розмірі

При розрахунку відпускних чи зменшується кількість календарних днів згідно статті 56 Кодекса законів про працю, якщо працівник сам написав заяву?

Як зазначено в останньому абзаці ст. 56 КЗпП, робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. Одним із таких прав є право на відпустки. 

Час фактичної роботи (в тому числі на умовах неповного робочого часу) протягом робочого року, за який надається відпустка, зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (пункт 1 частини першої статті 9 Закону "Про відпустки").


 

Таким чином, працівник має право у зв'язку з роботою на умовах неповного робочого часу на щорічну відпустку у звичайному розмірі.

Автор:
Бикова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Інше
Теги:
Відпустки , Заробітна плата , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі