• Посилання скопійовано

Оплата програмної продукції карткою працівника: чи можна повернути оплату згідно з авансовим звітом?

У процесі роботи виникла необхідність придбати програмну продукцію, що продається за кордоном. Чи може працівник організації оплатити за неї власною карткою, за умови, що організація поверне йому кошти згідно з авансовим звітом?

Перед придбанням такої програмної продукції слід ознайомитись з ліцензійною угодою, яка пропонується продавцем програми. Можливі два варіанти.

Варіант 1 – немає дозволу на передання прав третім особам.

Якщо за ліцензійною угодою покупець програми не може передавати права на неї іншим особам, то таку операцію, що описана у запитанні, проводити не можна. Оплативши програму з власного банківського рахунку (карткового рахунку), працівник придбаває програму як фізособа. Перед оплатою програми, як правило, від покупця вимагається надання згоди на дотримання ліцензійної угоди. І якщо в такій угоді міститься заборона на передання права користування програмою третім особам, то фізособа, що купила програму, не вправі передати програму третій особі та отримати від неї відшкодування витрачених на програму коштів. При цьому буде вважатися, що покупець програми порушив ліцензійну угоду, а третя особа (підприємство) користується програмою незаконно.

Варіант 2 – є дозвіл на передання прав третім особам.  

Якщо ліцензійна угода придбання програми не забороняє передання права на її використання третім особам, то передання покупцем програми такого права третім особам за плату слід розглядати як перепродаж нематеріального активу. Цей висновок базується на тому, що оплата програми фізособою з власного рахунка в комплексі з отриманням доступу до такої програми саме цією фізособою – це є по суті придбання фізособою НА у власність.

Щоб інша особа (підприємство) могла користуватись таким НА, вона придбаває його за плату у фізособи.

Таким чином, в даному випадку потрібно оформити операцію з купівлі-продажу нематеріального активу у фізособи. Дохід, що виплачується такій фізособі, для цілей оподаткування ПДФО вважається роялті (пп. 164.2.3 ПКУ) та оподатковується ПДФО згідно з п. 170.3 ПКУ за ставкою 18 % (згідно з пп. 167.5.1 ПКУ).

Також ця сума оподатковується  військовим збором за ставкою 1,5% (військовий збір сплачується відповідно до п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ). У податковому розрахунку за формою №1ДФ цей дохід відображається з ознакою 103.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    Сьогодні 13:0128
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    Сьогодні 10:1023
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024315
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202425
  • Чи дають отримані гранти право на бронювання працівників?
    Чи дають право на бронювання працівників гранти на створення та розвиток виробництв переробної промисловості?
    18.11.202427