• Посилання скопійовано

Підприємство самостійно визначає штатний розпис

Під час звірки штатного розпису виявлено, що за деякими професіями прийнято на роботу більше працівників, ніж зазначено. Окрім того, на декретне місце прийнято працівника за звичайним, безстроковим договором. Які це матиме наслідки? Чи обов'язково вносити зміни до штатного розпису?

Запитання: При звірці чисельності приватного підприємства згідно зі штатним розписом з фактичною кількістю працівників було виявлено, що по деяких професіях фактично було прийнято на роботу більше працівників, ніж зазначено в штатному розписі. Окрім того, були випадки, коли працівницям надано відпустку для догляду за дитиною до 3-х років, а на їхнє місце прийнято працівника не за строковим трудовим договором на декретне місце, а за звичайним, безстроковим. У зв'язку з цим фактично збільшується кількість штатних одиниць.

Чи обов'язково в такому випадку вносити зміни до штатного розпису та збільшувати кількість штатних одиниць? Які можуть бути наслідки, якщо штатний розпис не змінювати?

 

Відповідь: У листі від 13.03.2012 р. №40/06-187-12 Мінсоцполітики роз'яснює, що відповідно до частини третьої ст. 64 ГКУ підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.

Штатний розпис - це документ, що встановлює для даного підприємства, установи, організації структуру, штати й посадові оклади працівників.

Отже, прийняття на роботу працівників має відбуватись згідно зі штатним розписом і з посадовим окладом, визначеним штатним розписом.

Враховуючи зазначене, власник або уповноважений ним орган не має права вивести працівника поза штат.

Відтак підприємство має право вносити зміни до штатного розпису за потреби або на певний період (рішення приймає власник або уповноважений ним орган, зокрема, керівник).

Про наявність вільних (вакатних згідно з штатним розписом місць) приписи п. 4 частини третьої ст. 50 Закону "Про зайнятість населення" вимагають надавати центру зайнятості звітність за формою №3-ПН (Наказ Мінсоцполітики  від 31.05.2013 р. №316).

Отже, в описаному випадку підприємство має самостійно вирішити, чи вносити зміни до штатного розпису та чи подавати інформацію до центру зайнятості про наявність вакантних місць.

Тому, якщо в результаті звірки з'ясувалось, що за штатним розписом є 12 посад, а фактично працює 18 людей, то, на нашу думку, доцільно внести зміни до штатного розпису та ввести всі необхідні посади на дату прийняття працівників (або на дату початку календарного року). Не вимагається вносити до штатного розпису зміни щомісяця чи за потреби. 

При цьому, оскільки маємо справу, наприклад, з декретницею, місце якої наразі є вакантним (через прийняття працівника на аналогічну посаду за безстроковим договором), то посаду такого нового працівника варто також додати до штатного розпису, а місце декретниці має потрапити до звіту № 3-ПН як вакантне. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»