• Посилання скопійовано

Створити структурний підрозділ можна внесенням змін до штатного розпису

Підприємство, що зареєстроване у Києві, має працівників у Черкасах. Прийнято рішення про створення структурного підрозділу у Черкасах, якому не будуть передані функції підприємства. Як правильно юридично це оформити, якщо у Черкасах підприємство не має ні офісів, ні складів?

Структурний підрозділ юридичної особи може бути створений у формі філії/представництва або відокремленого структурного підрозділу за юрадресою підприємства чи поза межами місцеперебування.

Як правило, у статуті ТОВ чи ПП засновники передбачають можливість створення на території України та за її межами філій та представництв, а також дочірніх підприємств відповідно до чинного законодавства України (ст. 9 Закону України від 19.09.91 р. №1576-XII  “Про господарські товариства”).

Якщо ми говоримо про функціональну структуру підприємства зі створенням робочих місць, встановлення форм та системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів (ч. 2 ст. 95 Кодексу законів про працю), то все це визначається виконавчим органом підприємства (директором чи дирекцією) самостійно.

При цьому, якщо створюються структурні підрозділи, відділення, цехи,  дільниці тощо, то це відображається у штатному розписі із переліком посад, які передбачаються для такого структурного підрозділу з посадовими окладами.

Таким чином, такі відділи очолює керівник структурного підрозділу. Жодних спеціальних положень щодо створення та функціонування такого структурного підрозділу затверджувати не потрібно, вони не реєструються в ЄДР юросіб, фізосіб підприємців та громадських формувань за іншим місцеперебуванням, ніж сама юрособа.

Отже, у разі, якщо підприємство вирішило створити структурний підрозділ (не філію\представництво), то достатньо внести зміни до штатного розпису, де визначити назву структурного підрозділу, кількість робочих місць у ньому з назвою посад та посадових окладів (не залежно від місця розташування структурного підрозділу — за відсутності оренди приміщення, складу тощо у м. Черкаси, як сказано у запитанні). 

Навіть за умови, що такий структурний підрозділ не буде мати окремого приміщення (що не потребуватиме подання повідомлення за формою №20-ОПП до податкового обліку та постановки на облік в органах ДФС за неосновним місцем обліку), працівник приймається на роботу за трудовими договорами за місцеперебуванням юрособи м. Київ (не залежно від місця проживання працівників в м. Черкаси).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Робота за кордоном та подання декларації про майновий стан і доходи
    Працівник працював в 2024 р. за кордоном та в Україні за основним місцем роботи. Чи потрібно йому подавати декларацію про майновий стан і доходи? Чи платити ПДФО і військовий збір з доходу, отриманого за кордоном? Які документи потрібно долучати до декларації і чи потрібно завіряти переклад цих документів на українську мову?
    08.01.20255875
  • Наслідки виплати зарплати з запізненням та неподання повідомлення про прийняття на роботу
    У жовтні прийняли працівника на роботу, але забули подати повідомлення до ДПС. Також цьому працівнику виплатили зарплату за жовтень-грудень лише в кінці грудня 2024 р. Які максимальні штрафи можуть бути застосовані до підприємства в даній ситуації за порушення термінів виплати зарплати і податків, та за неподання повідомлення в ДПС? Чи варто подавати повідомлення із запізненням?
    08.01.2025105
  • Чи включати витрати на відрядження у витрати нотаріуса?
    Нотаріус використовував під час відрядження своє власне авто. Чи можна включити в витрати нотаріальної діяльності добові та витрати на пальне? Які документи мають бути для підтвердження витрат?
    08.01.202546
  • Як визначити розмір добових в гривнях для відряджень за кордон?
    Чи можна встановити наказом розмір добових для відряджень за кордон в сумі в гривнях, і не перераховувати за кожен день 80 євро за офіційним курсом? Чи можна у разі зниження курсу євро зменшити суму в гривнях знову наказом? Скільки разів на рік можна видавати такий наказ?
    08.01.202542
  • Початок та закінчення місця відрядження водія
    На підприємстві працюють водії, які виконують міжнародні перевезення. Водії проживають не в тому місті, де розташовано підприємство, а в інших містах України. Чи можна починати відрядження водія з місця проживання і закінчувати відрядження місцем проживання водія чи місцем розвантаження автомобіля в іншому місті? Чи є в цьому порушення? Маршрут відрядження затверджується наказом і прописується в подорожньому листі
    02.01.202534