Ст. 24 КЗпПУ встановлено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення про прийняття на роботу.
Тож у разі неподання повідомлення про прийняття на роботу у податковий орган виникло порушення процедури допущення працівника до роботи.
Окремого штрафу за неподання такого повідомлення не існує. У листі від 03.08.2015 р. №1364/24/21/01/2298-15 фахівці Мінсоцполітики роз’яснювали, що повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу є частиною укладання трудового договору, яке складається з виданого наказу й повідомлення ДФС та її територіальних органів.
Тому, фактичний допуск працівника до роботи без укладання трудового договору призведе до накладання штрафу органом Держпраці при перевірки у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (ст. 265 КЗпП).
На нашу думку, така позиція є занадто фіскальною. Згідно із ст. 24 КЗпП, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Отже, на нашу думку, повідомлення органу ДФС про прийняття працівника на роботу повинно здійснюватися вже після укладання трудового договору (однак до фактичного початку роботи працівника).
Тому, доречніше в цьому випадку говорити про передбачений ст. 265 КЗпП штраф за інші порушення законодавства з праці, в розмірі однієї мінімальної зарплати, або про адміністративний штраф, встановлений ст. 41 КУпАП за інші порушення вимог законодавства про працю, у розмірі від 30 до 100 нмдг (510 грн – 1700 грн).
Зверніть увагу! Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю. Тож допущену помилку підприємство має виправити і подати до органу ДФС повідомлення про прийняття на роботу такого працівника.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись