• Посилання скопійовано

Работодатель сообщает об изменениях условий труда за 2 месяца до таких изменений

Может ли предприятие оформить график работы с 14 до 18 и платить сотрудникам по половине оклада (согласно отработанному времени по 4 часа)? Как правильно это оформить?

Собственнику предприятия необходимо установить по согласованию с сотрудниками неполный рабочий день или неполную рабочую наделю (ст. 56 КЗоТ). Это может быть сделано как при принятии на работу, так и позднее. Если форма оплаты труда на предприятии является повременной, то оплата в этом случае проводиться согласно отработанного времени или в зависимости от выработки.


 

Распорядительным документом об установлении неполного рабочего времени по графику работы, указанному в вопросе, как правило, является приказ (распоряжение) руководителя  предприятия. 

Если инициатором сокращения рабочего времени на предприятии является работодатель, то, согласно ст. 32 КЗоТ, он обязан предупредить работников об изменении условий труда (которые в данном случае являются существенными), не позднее, чем за два месяца до начала введения таких изменений. Как правило, такое предупреждение оформляется ознакомлением приказа под роспись.  

Если же инициаторами сокращения рабочего времени являются сами работники, то они обязаны подать работодателю соответствующие заявления, и в этом случае, оформляя приказ (распоряжения) и изменяя график работы предприятия, работодателю не нужно ознакамливать работников с приказом за два месяца до внедрения изменений.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202447
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.202487
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024464
  • Оплата дня огляду на МСЕК під час тривалого лікарняного
    Працівник перебував на лікарняному з 18.12.2023 р. до 11.04.2024 р. включно. З 11.04.2024 р. йому надано другу групу інвалідності (надав довідку МСЕК). Чи підлягає оплаті останній день лікарняного (11 квітня), який також є і датою присвоєння інвалідності?
    25.04.202446
  • Допомога на лікування працівника під час призупинення з ним дії трудового договору
    Чи може працівник, з яким призупинено дію трудового договору, отримати від підприємства допомогу на лікування у вигляді оплати послуг медичному закладу? Які податкові наслідки у разі отримання такої допомоги?
    22.04.202429