• Посилання скопійовано

Відображення в Додатку 5 другої посади сумісника на одному підприємстві

Як у Додатку 5 до об'єднаної звітності відобразити прийняття на другу посаду за сумісництвом працівника, який уже працює на цьому ж підприємстві як зовнішній сумісник? Чи потрібно ставити позначку про внутрішнє сумісництво для другої посади?

Для відповіді на питання давайте розмежуємо розуміння термінів "внутрішнє" та "зовнішнє" сумісництво, яке залежить від наявності основного місця роботи на цьому ж підприємстві.

Внутрішнє сумісництво – це виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж підприємстві. Головна умова – наявність на цьому підприємстві основного місця роботи, де зберігається трудова книжка працівника.

 Зовнішнє сумісництво – це робота працівника на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на іншому підприємстві, тобто не за основним місцем роботи.

 У даній ситуації працівник вже працює у ТОВ як сумісник (0,25 ставки), що означає, що його основне місце роботи знаходиться на іншому підприємстві. Отже, він є зовнішнім сумісником. Прийняття цього ж працівника на другу посаду (ще 0,25 ставки) на вашому підприємстві не змінює його статусу, оскільки основне місце роботи залишається на іншому підприємстві. Обидві посади в вашому ТОВ для нього є зовнішнім сумісництвом.

 

 Порядок відображення в Додатку 5

Прийняття на другу посаду за сумісництвом оформлюється укладенням окремого трудового договору та виданням відповідного наказу про прийняття на роботу.

Для заповнення Д5 щодо прийняття на другу посаду сумісника необхідно:

сформувати новий рядок у Д5 за місяць, в якому відбулося прийняття на нову посаду;

  • у графі 07 - вказати "2" (наймані працівники без трудової книжки);
  • у графі 10 "Дата прийняття" - вказати дату прийняття на нову посаду за сумісництвом згідно з наказом;
  • у графах 13, 14 та 15 - вказати дані нової посади;
  • у графі 16 - вказати номер та дату наказу про прийняття на роботу;
  • графа 11 "Ознака "внутрішній сумісник" не заповнюється. Позначка "1" ставиться лише для внутрішніх сумісників, тобто працівників, які мають на цьому ж підприємстві основне місце роботи (Порядок №4).

Оскільки працівник не має у даному ТОВ основного місця роботи, він не може вважатися внутрішнім сумісником, навіть якщо він обіймає дві посади за сумісництвом на одному підприємстві.

Висновки:

  1. Прийняття працівника, який уже є зовнішнім сумісником, на другу посаду на тому ж підприємстві є укладенням ще одного трудового договору про роботу за зовнішнім сумісництвом;
  2. У Додатку 5 єдиної звітності таке прийняття відображається як окремий запис про прийняття на роботу;
  3. Позначка у графі "Внутрішнє сумісництво" не ставиться, оскільки умовою для її проставлення є наявність основного місця роботи на цьому ж підприємстві, чого у розглянутій ситуації немає. Для системи обидві посади є рівнозначними – робота за сумісництвом без трудової книжки.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»