Для відповіді на питання давайте розмежуємо розуміння термінів "внутрішнє" та "зовнішнє" сумісництво, яке залежить від наявності основного місця роботи на цьому ж підприємстві.
Внутрішнє сумісництво – це виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж підприємстві. Головна умова – наявність на цьому підприємстві основного місця роботи, де зберігається трудова книжка працівника.
Зовнішнє сумісництво – це робота працівника на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на іншому підприємстві, тобто не за основним місцем роботи.
У даній ситуації працівник вже працює у ТОВ як сумісник (0,25 ставки), що означає, що його основне місце роботи знаходиться на іншому підприємстві. Отже, він є зовнішнім сумісником. Прийняття цього ж працівника на другу посаду (ще 0,25 ставки) на вашому підприємстві не змінює його статусу, оскільки основне місце роботи залишається на іншому підприємстві. Обидві посади в вашому ТОВ для нього є зовнішнім сумісництвом.
Порядок відображення в Додатку 5
Прийняття на другу посаду за сумісництвом оформлюється укладенням окремого трудового договору та виданням відповідного наказу про прийняття на роботу.
Для заповнення Д5 щодо прийняття на другу посаду сумісника необхідно:
сформувати новий рядок у Д5 за місяць, в якому відбулося прийняття на нову посаду;
- у графі 07 - вказати "2" (наймані працівники без трудової книжки);
- у графі 10 "Дата прийняття" - вказати дату прийняття на нову посаду за сумісництвом згідно з наказом;
- у графах 13, 14 та 15 - вказати дані нової посади;
- у графі 16 - вказати номер та дату наказу про прийняття на роботу;
- графа 11 "Ознака "внутрішній сумісник" не заповнюється. Позначка "1" ставиться лише для внутрішніх сумісників, тобто працівників, які мають на цьому ж підприємстві основне місце роботи (Порядок №4).
Оскільки працівник не має у даному ТОВ основного місця роботи, він не може вважатися внутрішнім сумісником, навіть якщо він обіймає дві посади за сумісництвом на одному підприємстві.
Висновки:
- Прийняття працівника, який уже є зовнішнім сумісником, на другу посаду на тому ж підприємстві є укладенням ще одного трудового договору про роботу за зовнішнім сумісництвом;
- У Додатку 5 єдиної звітності таке прийняття відображається як окремий запис про прийняття на роботу;
- Позначка у графі "Внутрішнє сумісництво" не ставиться, оскільки умовою для її проставлення є наявність основного місця роботи на цьому ж підприємстві, чого у розглянутій ситуації немає. Для системи обидві посади є рівнозначними – робота за сумісництвом без трудової книжки.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс
Передплатити