• Посилання скопійовано

Відрядження працівника до офісу під час дистанційної роботи

Чи можна оформити як службове відрядження поїздку працівника з місця дистанційної роботи, визначеного за заявою на час воєнного стану за місцем проживання у м. Вінниця, до місця розташування офісу у м. Київ з метою «Робоча зустріч», «Робота в офісі», «Проведення наради»?

Згідно із ст. 60-2 КЗпП, дистанційна робота – це форма організації праці, за якої робота виконується працівником поза робочими приміщеннями чи територією роботодавця, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

Ані в цій статті, ані в інших нормах законодавства не міститься заборон направляти працівника у відрядження, який працює дистанційно. 

Нагадаємо, що Інструкція №59 обов’язкова лише для підприємств, установ та організацій, які фінансуються з бюджету, втім податківці у всіх своїх роз'ясненнях орієнтуються саме на неї, попри те, чи це підприємство госпрозрахункове, чи бюджетне. 

В Інструкції №59 зазначається, що службове відрядження — це поїздка працівника за розпорядженням керівника підприємства (установи) на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем постійної роботи (за наявністю документів, що підтверджують зв’язок відрядження з основною діяльністю підприємства/установи). 

Оскільки для госпрозрахункових підприємств вона є лише рекомендацією, то рекомендуємо розробити внутрішнє Положення про відрядження.

І саме в цьому локальному акті визначити, які ж поїздки працівників вважаються відрядженням на підприємстві, і прописати в ньому, в тому числі, які ознаки відряджень притаманні саме поїздкам працівників з місця їх дистанційної роботи до офісу. Головне, щоб така поїздка була спричинена виключно виробничою необхідністю (наприклад, як зазначено в питанні: «Робоча зустріч», «Робота в офісі», «Проведення наради» тощо) і щоб прибуття та вибуття працівника здійснювалося у визначені терміни за наказом керівника підприємства. Тобто основною ознакою відрядження є саме поїздка працівника, яка зумовлена виключно його трудовою функцією (тобто за власної ініціативи працівник би не здійснював цю поїздку), і через це така поїздка потребує відшкодування витрат працівника. Напрямок поїздок (з офісу до місця призначення або з іншого місця до офісу тощо) не мають значення, головне – це зв’язок поїздки з роботою працівника.

Отже, працівник, який працює дистанційно, може направлятися у відрядження і в законодавстві заборон немає. Не буде порушенням чинних нормативних документів той факт, що відрядження починається не з місця розташування компанії в Україні, а з віддаленого тимчасового місця роботи, в даному випадку з міста проживання працівника.

Тож, якщо всі ці умови виконати, то направлення працівника за дорученням підприємства з місця дистанційної роботи буде відрядженням, в тому числі і скерування працівника до підприємства в офіс для наради тощо.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Скільки днів відпустки без збереження зарплати можна надати за основним місцем роботи?
    Скільки днів відпустки без збереження зарплати можна надати працівнику за основним місцем роботи в 2025 році: за сімейними обставинами і на час воєнного стану?
    Сьогодні 13:2222
  • Лікарняний в перший робочий день
    Працівник написав в грудні 2024 р. заяву про прийом на роботу з 07.01.2025 р., а потім 07.01.2025 р. не вийшов на роботу та повідомив, що з 06.01.2025 р. йому відкрито листок тимчасової непрацездатності. Як в такому випадку оплачується лікарняний і чи оплачується взагалі?
    Сьогодні 12:08171
  • Відрядження працівника до офісу під час дистанційної роботи
    Чи можна оформити як службове відрядження поїздку працівника з місця дистанційної роботи, визначеного за заявою на час воєнного стану за місцем проживання у м. Вінниця, до місця розташування офісу у м. Київ з метою «Робоча зустріч», «Робота в офісі», «Проведення наради»?
    Сьогодні 10:1017
  • Право на допомогу по вагітності та пологах під час роботи
    Директорка підприємства, вона ж його єдиний засновник, має йти у відпустку по вагітності та пологах, однак хоче використати лише 10 днів до пологів та 10 днів після пологів. Чи матиме вона право отримати допомогу по вагітності та пологах за 140 днів (третя дитина) та зарплату за фактично відпрацьовані дні? Чи лише зарплату за відпрацьовані дні та лікарняний за дні, які вона фактично буде у відпустці по вагітності та пологах (20 днів)?
    15.01.202519
  • Працевлаштування працівниці у відпустці для догляду за дитиною в разі смерті ФОП-роботодавця
    ФОП – платник ЄП ІІ групи мав найманих працівників, в 2024 році він помер, а працівників звільнили згідно з пп. 8-1 ч. 1 ст. 36 КЗпП. У тому числі була працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 6 років, і яку перевели на роботу до іншого ФОПа, але не подали повідомлення про прийняття її на роботу. Чи повинна вона відпрацювати після переведення хоч 1 день? Чи міг новий ФОП взагалі не приймати її на роботу?
    14.01.202519