• Посилання скопійовано

Дистанційний працівник за кордоном, а офіс в Україні: чи буде робоча зустріч відрядженням?

Працівник працює дистанційно у Варшаві і направляється для проведення робочих зустрічей в офіс роботодавця у м. Київ. Чи можна вважати таку поїздку відрядженням?

Згідно із ст. 60-2 КЗпП, дистанційна робота – це форма організації праці, за якої робота виконується працівником поза робочими приміщеннями чи територією роботодавця, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

Ані в цій статті, ані в інших нормах законодавства не міститься заборон направляти працівника у відрядження, який працює дистанційно. Як і немає заборони щодо дистанційної роботи, перебуваючи за кордоном, оскільки при запровадженні дистанційної роботи працівник самостійно визначає робоче місце. 

При цьому дистанційна робота працівника повинна буди оформлена наказом (на підставі заяви працівника), де має бути зазначене місце такої роботи в іншій країні. 

Відповідно до Інструкції №59 (яка є обов’язковою для бюджетних підприємств, але використовується і приватними підприємствами) службове відрядження — це поїздка працівника за розпорядженням керівника підприємства (установи) на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем постійної роботи (за наявністю документів, що підтверджують зв’язок відрядження з основною діяльністю підприємства/установи). Проте звертаємо увагу, що це визначення вже застаріле і не відображає всіх реалій приватної сфери економіки, а Інструкція №59 направлена виключно на контроль за витрачанням бюджетних коштів на відрядження, а не на регулювання відряджень як господарських операцій.

Підприємствам, що не фінансуються з бюджету, радимо розробити (якщо його немає) внутрішнє Положення про відрядження. Саме в цьому локальному акті, рекомендуємо визначити, які поїздки працівників вважаються відрядженням на підприємстві, і прописати в ньому, в тому числі, які ознаки відряджень притаманні саме поїздкам працівників з місця їх дистанційної роботи до головного офісу. Головне, щоб така поїздка була спричинена виробничою необхідністю (наприклад, робоча зустріч в офісі в Україні) і щоб прибуття та вибуття працівника здійснювалося у визначені терміни за наказом керівника підприємства.

Тож, якщо всі ці умови виконати, то направлення працівника за дорученням підприємства з місця дистанційної роботи буде відрядженням, в тому числі і скерування працівника до підприємства в офіс в Україну.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

 • Графік роботи 17-річних осіб у кафе
  ФОП на ІІ групі ЄП має кафе (графік роботи з 9:00 до 21:00). На роботі оформлено два працівника, яким по 17 років. Чи можуть працівники працювати через день, з понеділка-по суботу? Який краще встановити робочий графік?
  Сьогодні 14:266
 • Лікарняний гіг-спеціаліста: оподаткування у місяці отримання статусу резидента "Дія. Сіті"
  ТОВ стало резидентом "Дія. Сіті" 22.11.2023 р., а з 01.12.2023 р. діятиме спеціальний режим оподаткування. Працівник пішов на лікарняний з 22.11.2023 р., з 24.11.2023 р. - продовження. Прийнятий працівник 06.10.2023 р., страховий стаж 15 років, зарплата за жовтень 2023 р. - 22 909,09 грн за 26 к.днів. Яку суму лікарняних нарахувати, за якими ставками оподатковувати та як відображати у єдиній звітності?
  01.12.2023914
 • За яким курсом визначати витрати на закордонне відрядження?
  Підприємство направило працівника у закордонне відрядження в Молдову. Перед відрядженням на картку працівника перераховані добові у гривнях за курсом НБУ на дату виплати, з розрахунку 40 дол. США за 1 добу. У відрядженні працівник своїми коштами (з банківської карти, в турецькій лірі) оплатив витрати на проживання, хоча інвойс в молдовських леях. За яким курсом складати авансовий звіт і виплачувати заборгованість працівнику?
  01.12.2023440
 • Оплата неповного робочого часу при підсумованому обліку
  На підприємстві для частини працівників встановлено підсумований облік робочого часу. Після введення військового стану та скорочення обсягу надання послуг за заявами працівників встановлено скорочений робочий день (4 години на зміну), для декого скорочений робочий тиждень зі скороченим робочим днем. У зв’язку з ситуацією, що складася, виникли питання щодо нарахування зарплати:
  29.11.20237351
 • Лікарняний по вагітності та пологах з відтермінуванням та ще 12 питань про лікарняний
  Як оформити, які підготувати документи, для надання працівниці відпустки тривалістю 126 календарних днів, якщо вона бажає взяти відпустку не за 70 днів до дати пологів, а пізніше, наприклад за 32 к.дні до пологів та 94 к.дні після пологів?
  29.11.202383