В пп. 47 Порядку №1487 зазначається, що у разі отримання розпоряджень районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки (додаток 13 щодо оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки керівники (голови) державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій зобов’язані:
1. видати наказ (розпорядження) про оповіщення та довести його до відома таких осіб під особистий підпис у частині, що стосується їх прибуття до відповідного ТЦК у визначені ним строки;
2. надіслати копію наказу (розпорядження) у триденний строк до відповідного ТЦК;
3. вручити призовникам, військовозобов’язаним та резервістам повістки про явку за викликом до ТЦК;
4. письмово повідомити з наданням витягів з наказів (розпоряджень) відповідним ТЦК про осіб з числа призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які тимчасово непрацездатні, перебувають у відпустці або у відрядженні;
5. забезпечити здійснення контролю за результатами оповіщення та прибуттям призовників, військовозобов’язаних та резервістів ТЦК.
Вищезазначені норми обов’язкові до виконання!
Якщо працівник працює дистанційно, слід звернути увагу на тимчасову норму законодавства: у період дії воєнного стану сторони трудового договору можуть домовитися про альтернативні способи створення, пересилання і зберігання наказів (розпоряджень) роботодавця, повідомлень та інших документів з питань трудових відносин та про будь-який інший доступний спосіб електронної комунікації, який обрано за згодою між роботодавцем та працівником (ст. 7 Закону №2136).
Також з працівником, який працює дистанційно, потрібно було укласти трудовий договір про роботу дистанційно. В типовій формі трудового договору про дистанційну роботу в розділі VІІ. «Комунікація між Сторонами», указуються способи комунікації та взаємодії між Сторонами, визначаються засоби електронного зв’язку, наприклад, електронна пошта, номер телефону, мобільний додаток тощо.
Отже, оповістити працівника кадровик має в той спосіб, який зазначено в трудовому договорі або через який домовлено вести комунікацію з працівником під час його роботи дистанційно.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити