• Посилання скопійовано

Як встановити шестиденний робочий тиждень?

Як перевести працівників з п’ятиденного робочого тижня на шестиденний?

Встановлення шестиденного робочого тижня замість п’ятиденного – це зміна істотних умов праці. Пропонуємо 7 правил переходу на шестиденний робочий тиждень.

 

Правила зміни режиму роботи 

1) Змінити істотні умови праці можливо, якщо на підприємстві є зміни в організації виробництва і праці. Режим роботи — істотна умова праці (ч. 3 ст. 32 КЗпП).

2) Якщо на підприємстві є колдоговір, слід унести зміни до нього;

3) Зміни до колдоговору необхідно зареєструвати, згідно з Порядком повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів затвердженого КМУ постановою від 13.02.2013 р. №115. Якщо  колдоговору немає, то пункти 2 та 3 можна пропустити;

4) Трудовий колектив затверджує зміни до правил внутрішнього трудового розпорядку про зміну режиму роботи за поданням роботодавця (ч. 1 ст. 142 КЗпП);

5) Кадрова служба створює наказ про зміну істотних умов праці. 

Зверніть увагу! У період дії воєнного стану повідомлення працівника про зміну істотних умов праці та зміну умов оплати праці, передбачених ч.3 ст. 32 та ст. 103 КЗпП здійснюється не пізніше, ніж до запровадження таких умов, тобто не потрібно дотримуватися двомісячного строку попередження.

6) Кадровик повідомляє під підпис кожного працівника персонально про зміну істотних умов праці.

Кожен працівник має поставити дату, підпис і відмітку про те, що отримав повідомлення.

Якщо працівник відмовляється працювати за новими умовами, його слід звільнити за пп. 6 ст. 36 КЗпП.

7) Тих працівників, які згодилися працювати за новими умовами, роботодавець ознайомлює з новими ПВТР та колдоговором.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

 • Графік роботи 17-річних осіб у кафе
  ФОП на ІІ групі ЄП має кафе (графік роботи з 9:00 до 21:00). На роботі оформлено два працівника, яким по 17 років. Чи можуть працівники працювати через день, з понеділка-по суботу? Який краще встановити робочий графік?
  Сьогодні 14:267
 • Лікарняний гіг-спеціаліста: оподаткування у місяці отримання статусу резидента "Дія. Сіті"
  ТОВ стало резидентом "Дія. Сіті" 22.11.2023 р., а з 01.12.2023 р. діятиме спеціальний режим оподаткування. Працівник пішов на лікарняний з 22.11.2023 р., з 24.11.2023 р. - продовження. Прийнятий працівник 06.10.2023 р., страховий стаж 15 років, зарплата за жовтень 2023 р. - 22 909,09 грн за 26 к.днів. Яку суму лікарняних нарахувати, за якими ставками оподатковувати та як відображати у єдиній звітності?
  01.12.2023914
 • За яким курсом визначати витрати на закордонне відрядження?
  Підприємство направило працівника у закордонне відрядження в Молдову. Перед відрядженням на картку працівника перераховані добові у гривнях за курсом НБУ на дату виплати, з розрахунку 40 дол. США за 1 добу. У відрядженні працівник своїми коштами (з банківської карти, в турецькій лірі) оплатив витрати на проживання, хоча інвойс в молдовських леях. За яким курсом складати авансовий звіт і виплачувати заборгованість працівнику?
  01.12.2023440
 • Оплата неповного робочого часу при підсумованому обліку
  На підприємстві для частини працівників встановлено підсумований облік робочого часу. Після введення військового стану та скорочення обсягу надання послуг за заявами працівників встановлено скорочений робочий день (4 години на зміну), для декого скорочений робочий тиждень зі скороченим робочим днем. У зв’язку з ситуацією, що складася, виникли питання щодо нарахування зарплати:
  29.11.20237351
 • Лікарняний по вагітності та пологах з відтермінуванням та ще 12 питань про лікарняний
  Як оформити, які підготувати документи, для надання працівниці відпустки тривалістю 126 календарних днів, якщо вона бажає взяти відпустку не за 70 днів до дати пологів, а пізніше, наприклад за 32 к.дні до пологів та 94 к.дні після пологів?
  29.11.202383