• Посилання скопійовано

Гіг-спеціаліст за кордоном: надання обладнання для роботи

За гіг-контрактом роботодавець надає спеціалісту обладнання для роботи. Гіг-спеціаліст зараз знаходиться за кордоном і працює дистанційно. Компанія хоче переслати йому ноутбук для роботи. Чи можливо це і якими документами потрібно оформити операцію?

Виїзд працівника за кордон не є перешкодою для його дистанційної роботи.

Дистанційна робота - це форма організації праці, за якої робота виконується працівником поза робочими приміщеннями чи територією роботодавця, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій (ст. 60-2 КЗпП).

Тож, нагадаємо, якщо роботодавець перевів працівників на дистанційну роботу, то не забудьте оформити відповідний наказ та ознайомити з ним працівників під підпис.

Крім того, для організації робочого місця вдома, також потрібно видати наказ про необхідність передачі працівникам відповідних основних засобів (ноутбука тощо) для дистанційної роботи.

Тому під час передачі ноутбука (та іншого майна підприємства) між роботодавцем та працівником має укладатися окремий акт приймання-передачі майна із зазначенням детальних характеристик та ступеня зносу переданого обладнання. Тоді, у випадку їх ушкодження працівник буде зобов'язаний компенсувати його ремонт, однак в межах середньомісячного заробітку (ст. 136 КЗпП). Акт складається за довільною формою.

Також потрібно укласти й договір безоплатного користування майном (позички).

Звертаємо увагу, що акт і договір укладаються в двох екземплярах – по одному для кожної сторони.

Ні КЗпП, ні іншими нормативно-правовими актами, що регламентують виконання посадових обов’язків працівників підприємства, не заборонено підписувати документи, працюючи дистанційно за кордоном. 

Тож, документи (для підпису) працівнику на передачу в користування ноутбука можна відправити (разом з ноутбуком) за кордон перевізником, згідно Правил обробки та відправки міжнародної пошти в місцях міжнародного поштового обміну України №112/5303 не передбачено заборони щодо пересилки документів робочого характеру за кордон. Але про умови та вартість відправлення документів потрібно дізнаватися безпосередньо у перевізника.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Оформлення працівника - сумісника на час декретної відпустки бухгалтера
    Бухгалтер (єдиний) з 18.11.2024 р. йде у відпустку по вагітності та пологах на 126 днів. Далі вона планує вийти на роботу після закінчення лікарняного. На цей період (126 днів) підприємство планує прийняти сумісника на виконання обов'язків бухгалтера. Як оформити такого сумісника? Які потрібні накази, повідомлення до ДПС тощо?
    22.11.2024105
  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202452
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202437
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024427
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202427