• Посилання скопійовано

Гіг-спеціаліст за кордоном: надання обладнання для роботи

За гіг-контрактом роботодавець надає спеціалісту обладнання для роботи. Гіг-спеціаліст зараз знаходиться за кордоном і працює дистанційно. Компанія хоче переслати йому ноутбук для роботи. Чи можливо це і якими документами потрібно оформити операцію?

Виїзд працівника за кордон не є перешкодою для його дистанційної роботи.

Дистанційна робота - це форма організації праці, за якої робота виконується працівником поза робочими приміщеннями чи територією роботодавця, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій (ст. 60-2 КЗпП).

Тож, нагадаємо, якщо роботодавець перевів працівників на дистанційну роботу, то не забудьте оформити відповідний наказ та ознайомити з ним працівників під підпис.

Крім того, для організації робочого місця вдома, також потрібно видати наказ про необхідність передачі працівникам відповідних основних засобів (ноутбука тощо) для дистанційної роботи.

Тому під час передачі ноутбука (та іншого майна підприємства) між роботодавцем та працівником має укладатися окремий акт приймання-передачі майна із зазначенням детальних характеристик та ступеня зносу переданого обладнання. Тоді, у випадку їх ушкодження працівник буде зобов'язаний компенсувати його ремонт, однак в межах середньомісячного заробітку (ст. 136 КЗпП). Акт складається за довільною формою.

Також потрібно укласти й договір безоплатного користування майном (позички).

Звертаємо увагу, що акт і договір укладаються в двох екземплярах – по одному для кожної сторони.

Ні КЗпП, ні іншими нормативно-правовими актами, що регламентують виконання посадових обов’язків працівників підприємства, не заборонено підписувати документи, працюючи дистанційно за кордоном. 

Тож, документи (для підпису) працівнику на передачу в користування ноутбука можна відправити (разом з ноутбуком) за кордон перевізником, згідно Правил обробки та відправки міжнародної пошти в місцях міжнародного поштового обміну України №112/5303 не передбачено заборони щодо пересилки документів робочого характеру за кордон. Але про умови та вартість відправлення документів потрібно дізнаватися безпосередньо у перевізника.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Бухгалтер у Громадській організації
    Бухгалтер працює на 2/3 ставки у ФОП. Як оформити роботу цього бухгалтера в громадській організації, яка фінансується за рахунок грантів: на 0,5 ставки чи на повну ставку?
    03.05.20246
  • Прийняття 16-річного підлітка на роботу та перерахунок зарплати іншій особі
    Чи можна прийняти на роботу на неповний робочий день підлітка 16 років, у якого є свідоцтво про народження та ІПН, але немає паспорта. ЄСВ доплачувати до МЗП? Чи можна написати заяву, щоб заробітну плату перераховували іншому працівнику?
    03.05.202418
  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202455
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.2024108
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024494