• Посилання скопійовано

Оформлення на роботу працівника, у якого електронна трудова книжка

Підприємство оформлює на роботу працівника, у якого оцифрована трудова книжка. На руках особа має ТК, де останній запис "про прийняття на роботу". На даному підприємстві ТК не оцифровані. Що робити в цьому випадку: внести запис у ТК без запису про звільнення з попереднього місця роботи (передача даних про працевлаштування працівника у електронному форматі, у які терміни)?

Е-ТК - це цифровий аналог паперової трудової книжки.

Облік трудової діяльності працівника здійснюється в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування у порядку, визначеному Законом про ЄСВ (ст. 48 КЗпП).

Записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі роботодавецьзобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, лише на його вимогу (ст. 47 КЗпП).

Тому при звільненні з попереднього місця роботи, працівник міг не подати трудову книжку для внесення запису про звільнення, оскільки при оцифруванні ТК роботодавець видав їх на руки працівникам під підпис в журналі обліку руху трудових книжок.

За Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» у працівників і роботодавців є п’ять років для оцифрування трудових книжок. Після перевірки даних з боку Пенсійного фонду України та їхнього внесення до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування буде сформований кінцевий варіант електронної трудової книжки. Відтоді паперова версія буде непотрібна і зможе зберігатися в працівника або вестися паралельно з електронною версією, якщо цього забажає працівник.

Тобто, починаючи з 10.06.2021 р. усі роботодавці повинні подавати до Реєстру застрахованих осіб відомості з паперових трудових книжок про трудову діяльність своїх працівників. Протягом 5-річного (тобто до 10.06.2026 р.) перехідного періоду дозволене паралельне використання паперової трудової книжки (за бажанням працівника) та електронної форми відомостей про трудову діяльність.

Таким чином, при прийомі на роботу після 10.06.2021 р. новий працівник повинен надати трудову книжку (за її наявності (за бажанням)) або відомості про трудову діяльність із Реєстру застрахованих осіб. 

Тож, якщо при прийомі на роботу працівник подає, окрім відомостей з Реєстру застрахованих осіб паперову трудову книжку, то роботодавець повинен внести до неї відповідний запис, незважаючи на відсутність в ній запису про звільнення з останнього місця роботи, бо це його вимога. Проте, запис про звільнення з попереднього місця роботи вже міститься в самому Реєстрі. Новий роботодавець має його бачити в наданих працівником відомостей про трудову діяльність із Реєстру застрахованих осіб. 

Новому роботодавцеві для внесення в Реєстр відсутньої інформації про прийом на роботу працівника достатньо правильно сформувати та подати Додаток 5 Об’єднаної звітності. А через деякий час зайти на портал ПФУ, під ключами роботодавця або працівника, та перевірити чи потрапила подана інформація до Реєстру.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Бухгалтер у Громадській організації
    Бухгалтер працює на 2/3 ставки у ФОП. Як оформити роботу цього бухгалтера в громадській організації, яка фінансується за рахунок грантів: на 0,5 ставки чи на повну ставку?
    03.05.20246
  • Прийняття 16-річного підлітка на роботу та перерахунок зарплати іншій особі
    Чи можна прийняти на роботу на неповний робочий день підлітка 16 років, у якого є свідоцтво про народження та ІПН, але немає паспорта. ЄСВ доплачувати до МЗП? Чи можна написати заяву, щоб заробітну плату перераховували іншому працівнику?
    03.05.202418
  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202455
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.2024108
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024494