• Посилання скопійовано

Звільнення вагітної за крадіжку

Як звільнити вагітну - продавця, яку зловили на крадіжці?

У ст. 184 КЗпП прописана заборона щодо звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей з ініціативи роботодавця не допускається

Крім того, у період дії воєнного стану допускається звільнення працівника з ініціативи роботодавця у період його тимчасової непрацездатності, а також у період перебування працівника у відпустці (крім відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку) із зазначенням дати звільнення, яка є першим робочим днем, наступним за днем закінчення тимчасової непрацездатності, зазначеним у документі про тимчасову непрацездатність, або першим робочим днем після закінчення відпустки (ст. 5 Закону №2136).

Тож виходить, що роботодавець за власним рішенням не може звільнити вагітну, яку зловили на крадіжці за п. 8 ст. 40 КЗпП.

За цією статтєю роботодавець може звільнити працівницютільки після встановленого судом вироку, що набрав законної сили, чи постановою органу, до компетенції якого входить накладення адміністративного стягнення або застосування заходів громадського впливу. Тобто, для обвинувального акту мають бути достатні підстави для притягнення особи до кримінальної відповідальності, крадіжка здійснена на робочому місці, є вагомі докази та вину доведено.

За крадіжку передбачена відповідальність:

• адміністративний штраф (за дрібну крадіжку) за ст. 51 КпАП у розмірі від 10 до 30 нмдг (170 грн - 510 грн) або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт на строк від 5 до 10 дібВикрадення чужого майна вважається дрібним, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення не перевищує 0,2 нмдг, тобто у 2022 р. 248,10 грн;
• кримінальна відповідальність за ст. 185 ККУ. Крадіжкакарається штрафом від 1000 до 3000 нмдг (17000 грн 51000 грн) або громадськими роботами на строк від 80 до 240 годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до 5 років. А за крадіжку вчинену в умовах воєнного стану, - карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

У випадку дрібного розкрадання протокол про адміністративне правопорушення можуть скласти як органи внутрішніх справ, так і власник підприємства самостійно. Далі протокол слід передати до суду. Якщо розкрадання не є дрібним, необхідно відразу звернутися до органів внутрішніх справ, бо настає кримінальна відповідальність за ст. 185 ККУ.

Звільнити працівника на підставі п. 8 ст. 40 КЗпП роботодавець зможе не пізніше ніж через місяць з дня набуття чинності вироку суду або дня прийняття постанови про накладення адміністративного стягнення чи заходів громадської дії.

Проте, щоб уникнути ув’язнення під варту за крадіжку та не «псувати» собі трудову книжку, працівниця може звільнитися за власним бажанням (ст. 38 КЗпП) або за угодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП)

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Оформлення працівника - сумісника на час декретної відпустки бухгалтера
    Бухгалтер (єдиний) з 18.11.2024 р. йде у відпустку по вагітності та пологах на 126 днів. Далі вона планує вийти на роботу після закінчення лікарняного. На цей період (126 днів) підприємство планує прийняти сумісника на виконання обов'язків бухгалтера. Як оформити такого сумісника? Які потрібні накази, повідомлення до ДПС тощо?
    22.11.2024107
  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202453
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202437
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024431
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202427