• Посилання скопійовано

Директор за кордоном: документи на підпис через перевізника

Директор ТОВ (одноособовий засновник) збирається виїхати на деякий час за кордон та здійснювати дистанційно керівництво підприємством на підставі наказу. На підприємстві є заступник директора без права підпису. Документи, які потрібні за підписом директора, він буде відправляти перевізником. Чи правомірна така ситуація? Якщо ні, то як можна зробити по-іншому?

Директор підприємства може працювати дистанційно за кордоном, оскільки ст. 60-2 КЗпП не містить виключень для керівників підприємств. Директор, який є одноосібним засновником, то для його дистанційної роботи за кордоном достатньо наказу (із зазначенням місцезнаходження робочого місця). Про дистанційну роботу директора за кордоном ми писали тут.

Так, якщо у директора є штатний заступник, він може представляти інтереси підприємства на підставі довіреності у разі його відсутності. Оскільки, відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 207 ЦКУ правочин, який вчиняє юридична особа, підписується особами, уповноваженими на це її установчими документами, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства.

Проте, в даному випадку, у разі дистанційної роботи директора, заступник директора продовжуватиме й надалі виконувати безпосередньо свої функції, а директор свої тільки віддалено.

Ні КЗпП, ні іншими нормативно-правовими актами, що регламентують виконання посадових обов’язків керівником підприємства, не заборонено директору підписувати документи працюючи дистанційно за кордоном. Тож, директор правомірно продовжує виконувати свої посадові обов’язки з правом підпису документів.

Відправляти кореспонденцію за кордон перевізником не заборонено Правилами обробки та відправки міжнародної пошти в місцях міжнародного поштового обміну України №112/5303. Крім того п. 37 Правил № 270 передбачено вичерпний перелік документів, які забороняється пересилати у міжнародних поштових відправленнях. І цим переліком не передбачено заборони щодо пересилки документів робочого характеру за кордон. Але про умови та вартість відправлення документів потрібно дізнаватися безпосередньо у перевізника.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202449
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.202493
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024475
  • Оплата дня огляду на МСЕК під час тривалого лікарняного
    Працівник перебував на лікарняному з 18.12.2023 р. до 11.04.2024 р. включно. З 11.04.2024 р. йому надано другу групу інвалідності (надав довідку МСЕК). Чи підлягає оплаті останній день лікарняного (11 квітня), який також є і датою присвоєння інвалідності?
    25.04.202446
  • Допомога на лікування працівника під час призупинення з ним дії трудового договору
    Чи може працівник, з яким призупинено дію трудового договору, отримати від підприємства допомогу на лікування у вигляді оплати послуг медичному закладу? Які податкові наслідки у разі отримання такої допомоги?
    22.04.202429