• Посилання скопійовано

Дозвіл на працевлаштування іноземця, з яким укладено цивільно-правовий договір, не потрібний

Чи можна з іноземцем оформити цивільно-правовий договір?

Статтею 627 ЦКУ передбачено, що сторони є вільними в укладанні договору, виборі контрагента і визначенні умов договору. Отже, суб'єкт господарювання може укласти з іноземцем цивільно-правовий договір. Оскільки договір є цивільно-правовим, а не трудовим, то дозвіл на працевлаштування іноземця у цьому випадку не потрібен.

Чинним законодавством України не передбачено отримання дозволу на працевлаштування в Україні іноземними підприємцями, фізичними особами, а також іноземцями, які оформили свої правовідносини з роботодавцями на підставі цивільно-правових угод (договорів).


Згідно зі ст. 837 ЦКУ, за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник — прийняти й оплатити виконану роботу.

Щодо договору про надання послуг, то відповідно до нього одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається у процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник — оплатити виконавцю зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором (ст. 901 ЦКУ).

 

Тобто якщо підприємству потрібен саме результат роботи, можна запросити іноземця за цивільно-правовою угодою. Але така схема малоймовірна для певних виробництв, зокрема для будівництва. Так, підпунктом 6.2.2 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у будівництві, пов'язаної зі створенням об'єктів архітектури, затверджених наказом Мінрегіонбуду від 27.01.2009 р. №47, передбачається, що обов'язковими умовами діяльності будівельної фірми є укомплектування її інженерно-технічними працівниками та спеціалістами необхідних професій і кваліфікацій. При цьому фірми-підрядники повинні мати у штаті посади начальника будівельної ділянки, майстра будівельних і монтажних робіт та виконроба.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Утримання аліментів з суми лікарняних від ПФУ
    Працівник вже 1,5 місяці на лікарняному. Лікарняні приходять із ПФУ на спеціальний рахунок. Всі податки ПДФО та ВЗ сплачується з того рахунка. Є виконавчий лист на аліменти, 40% стягнення. Чи можу я оплачувати аліменти із лікарняних за рахунок ПФУ?
    21.05.20252511
  • Пільги колишнім військовим після виходу на роботу
    Чи потрібно сплачувати податки із зарплати за військового, який вийшов працювати після проходження військової служби (війни)? Чи є якісь пільги для демобілізованих осіб?
    15.05.20251 128
  • Звільнення працівника: період та дні до компенсації
    Працівник був у відпустці 14 днів у 2024 р. Як правильно підрахувати компенсацію за невикористану відпустку? Відпрацьовано працівнком рівно 1 рік на підприємстві, звільнився в травні 2025 р. Прийнято на роботу з 01.05.2024 р . Який період для розрахунку брати: з місяця після використаної відпустки чи за весь період, який працівник працював? Чи були зміни при підрахунку компенсації? У працывника залишилось 10 днів невикористаної відпустки. Якщо він звільнився 15 травня, чи правильно буде врахувати цей період для компенсації, чи брати місяць звільнення до розрахунку?
    13.05.20257747
  • Лікарняний у відпустці без збереження зарплати
    Співробітник написав заяву без збереження заробітної плати на 90 днів, в цей період був відкритий лікарняний. Як тепер бути?
    08.05.20251 799
  • Звільнення працівниці під час відпустки для догляду за дитиною: відображення в додатках єдиної звітності
    Як відобразити у Звіті з ЄСВ звільнення працівниці під час відпустки для догляду за дитиною до трьох років?
    07.05.2025100