Чи існує перелік посад які мають право на дистанційну роботу?
Згідно із ст. 60 КЗпП, дистанційна (надомна) робота - це така форма організації праці, коли робота виконується працівником за місцем його проживання чи в іншому місці за його вибором, у тому числі за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, але поза приміщенням роботодавця.
При дистанційній (надомній) роботі працівники розподіляють робочий час на свій розсуд, на них не поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку, якщо інше не передбачено у трудовому договорі. При цьому загальна тривалість робочого часу не може перевищувати норм, передбачених ст. 50 і 51 КЗпП.
Виконання дистанційної (надомної) роботи не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.
При цьому, якщо працівник і роботодавець письмово не домовились про інше, дистанційна (надомна) робота передбачає оплату праці в повному обсязі та в строки, визначені діючим трудовим договором.
Тож, як бачимо, в КЗпП немає переліку посад, які мають право чи не мають право працювати дистанційно. Такого переліку взагалі й немає у нормах законодавства. Роботодавець самостійно визначає це питання на свій розсуд.
Як оформити відносини документально з працівником «дистанційником» ?
Трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Додержання письмової форми є обов'язковим при укладенні трудового договору про дистанційну (надомну) роботу.
Та, на час загрози поширення епідемії, пандемії та/або на час загрози військового, техногенного, природного чи іншого характеру умова про дистанційну (надомну) роботу та гнучкий режим робочого часу може встановлюватися у наказі (розпорядженні) власника або уповноваженого ним органу без обов’язкового укладення у письмовій формі трудового договору про дистанційну (надомну) роботу.
Поєднання форм організації праці: 3 дні в офісі, 2 дні дистанційно
В нормах чинного законодавства про такі комбінації форм організації праці не зазначається. Поки існує можливість або працювати дистанційно, або в офісі.
Та, є законопроєкт, в якому це питання може бути вирішено, тобто поєднання роботи і дистанційно, і в офісі за домовленістю з керівником.
Докладно тут>>
Про поєднання ГРРЧ та дистанційної роботи писали тут.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити