• Посилання скопійовано

Чи затверджувати щороку штатний розпис?

Чи потрібно оновлювати на початок року штатний розпис та наказ на його затвердження, якщо не відбулось ніяких змін у штатному розкладі?

У законодавстві України штатний розпис згадується в ч. 3 cт. 64 ГКУ, згідно з якою підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників, штатний розпис.

У п. 1 ч. 1 cт. 40 КЗпП передбачає, що трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані за ініціативою власника або уповноваженого ним органу у разі змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників. І так скорочення штату працівників без штатного розпису зробити неможливо, він є необхідним документом для звільнення працівників у зв’язку з вказаними умовами. Отже, для дотримання норм трудового законодавства без штатного розпису не обійтися.

Згідно з листом Мінпраці та соцполітики від 27.06.2007 року  №162/06/187-0штатний розпис - це документ, що встановлює для даного підприємства, установи, організації структуру, штати та посадові оклади працівників. У штатному розпису містяться назви посад, чисельність персоналу і оклади за кожною посадою. Прийняття, затвердження керівником підприємства штатного розпису проводиться шляхом видання спеціального локального нормативного акта (наказу), що визначатиме кількість працівників кожної професії з розподілом штатних одиниць за структурними підрозділами підприємства.

Також слід зауважити, що питання, пов’язанi з облiком штатних працiвникiв, регулюються наказом Держкомстату вiд 28.09.2005 р. №286, дiя якого поширюється на всiх юридичних осiб, їх фiлiї, представництва та iншi вiдокремленi пiдроздiли, а також на фiзичних осiб - пiдприємцiв, що використовують найману працю.

Розроблення штатного розпису має здійснюватися на основі внутрішніх організаційно-нормативних документів (чинна структура і чисельність, положення з оплати праці) та з урахуванням вимог нормативно-правових актів, зокрема, Класифікатора професій ДК 003-2010 (назви посад і професій мають відповідати назвам у Класифікаторі).

Для бюджетних установ типова форма затверджена наказом Мінфіну №57.

Період дії штатного розпису можна не вказувати. Якщо не вказати період його дії, то можна застосовувати його впродовж всієї діяльності підприємства до внесення до нього змін і доповнень.

Обмеження відносно терміну затвердження штатного розпису є лише для бюджетних установ - вони затверджують свої штатні розписи в місячний строк з початку року (згідно з абз. 1 п. 45 постанови КМУ №228).

Інші (небюджетні) працедавці переглядають і затверджують штатні розписи при необхідності.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Мобілізація працівника в останній день лікарняного
    04.06.2025 р. отримали повідомлення про мобілізацію працівника з 20.05.2025 р. У травні 2025 р. був нарахований та виплачений лікарняний, в тому числі за рахунок ПФУ. Лікарняний з 23.04.2025 р. - 20.05.2025 р. Які дії підприємства: звільнити працівника з наступного дня після лікарняного (з 21.05.2025 р.) чи є інший варіант?
    Сьогодні 10:103
  • Заброньований працівник місяць на лікарняному: як оформити бонус, щоб не втратити статус?
    Заброньований працівник перебував повний місяць на лікарняному (сума лікарняного становить 11 428,85 грн). Оскільки працівник обіймає посаду менеджера з продажу, йому було нараховано бонус у розмірі 39 433,32 грн за досягнуті результати. Як правильно оформити ці додаткові нарахування — як премію чи як матеріальну допомогу, щоб не створити ризиків для втрати статусу критично важливого працівника та зберегти чинність бронювання?
    Сьогодні 09:0428
  • Скасування повідомлення про прийняття на роботу, якщо працівник не приступив до роботи
    Як діяти роботодавцю, якщо було подано повідомлення про прийняття на роботу, але працівник, не розпочавши роботу, відмовився від працевлаштування? Чи можна скасувати таке повідомлення? Чи необхідно оформлювати прийняття та подальше звільнення працівника?
    Сьогодні 08:4525
  • Оформлення тімбілдингу як відрядження: умови та ризики
    Чи можна оформити як службове відрядження поїздку працівників до іншого міста для участі у тімбілдингу, програма якого включає відвідання іншого підприємства для обміну досвідом, а також тренінги з емоційного інтелекту та фінансової грамотності?
    Сьогодні 08:0120
  • Строк подання заяви-розрахунку на виплату лікарняних
    Яким законодавчим актом встановлено 5-денний термін для подання заяви-розрахунку на виплату лікарняних до Пенсійного фонду України?
    08.07.202565