Стаття 83 КЗпП та ст. 25 Закону про відпустки гарантують право на відпустку без збереження заробітної плати, що надається працівникам в обов’язковому порядку.
Час перебування у відпустці без збереження заробітної плати зараховується до стажу роботи, що надає право на щорічну основну відпустку (п. 4 ч. 1 ст. 9 Закону про відпустки).
Отже, під час перебування у відпустці без збереження заробітної плати особа вважається працюючою та така, що знаходиться в трудових відносинах, що підтверджується записами у трудовій книжці та включається до трудового (загального) стажу.
Таким чином, перебування працівника у відпустці без збереження заробітної плати не потрібно виключати при обчисленні днів, за які обчислюється компенсація за невикористану відпустку, бо вона входить до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку.
Тобто, період перебування працівника з 01.07.2020 р. по 15.11.2020 р. дає право на дні компенсації.
Але при розрахунку середньої час, коли працівникам надавалася відпустка без збереження заробітної плати (ст. 25 та ст. 26 Закону про відпустку), виключається з розрахункового періоду (абз. 6 п. 2 Порядку №100).
Відповідно до абз. 2 п. 2 Порядку №100 працівнику, який пропрацював на підприємстві, в установі, організації менше року, середня зарплата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка або виплачується компенсація за невикористану відпустку.
Тобто, середня зарплата розраховуватиметься із фактично нарахованої зарплати. Розрахунковий період: з 12.06.2020 р. по 15.11.2020 р. з якого виключаються святкові та неробочі дні, а також дні відпустки без збереження зарплати. При цьому святкові та неробочі дні, які припали в розрахунковий період потрібно виключити лише один раз, а не двічі, враховуючи, що була відпустка без збереження зарплати.
Яку відповідальність нестиме роботодавець за невиплату компенсацію при звільненні ми писали тут.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити