• Посилання скопійовано

Визначення середньооблікової кількості штатних працівників

З 1 серпня 2019 р. ФОП, у якого кількість штатних працівників станом на 01.08.2019 р. складала 6 осіб, прийняв на роботу двох зовнішніх сумісників на неповний робочий день. Скільки буде складати середньооблікова та облікова кількість штатних працівників для таблиці 1 додатку 4 звіту з ЄСВ за серпень 2019 року?

Питання, пов’язані з обліком штатних працівників, регулюються Інструкцією №286, дія якої поширюється на усіх юросіб, їх філій, на представництва та інші відокремлені підрозділи, а також на фізосіб – підприємців, які використовують найману працю.

Пунктом 2.1 Інструкції №286 визначено, що в облікову кількість штатних працівників включаються усі наймані  працівники,  які   уклали   письмово  трудовий  договір (контракт) і виконували постійну, тимчасову  або  сезонну  роботу один день і більше, а також власники підприємства,  якщо  крім доходу, вони отримували зарплату на цьому підприємстві. Облікова кількість штатних працівників визначається на певну дату звітного періоду, наприклад, на перше або останнє число місяця, включаючи прийнятих працівників і виключаючи тих, які вибули в цей день.

В обліковій  кількості  штатних  працівників  за  кожний календарний  день  враховуються особи,  які фактично працювали,  а також відсутні на роботі з будь-яких причин, тобто усі працівники, які  перебувають  у  трудових  відносинах, незалежно від виду трудового договору.

Водночас, не включаються до облікової кількості штатних працівників працівники, прийняті на роботу за сумісництвом з інших підприємств, тобто зовнішні сумісники (пп. 2.6.1 Інструкції №286).

Середньооблікова  кількість   штатних   працівників розраховується на підставі щоденних даних про  облікову  кількість штатних   працівників,  які  повинні  уточнюватися  відповідно  до наказів про прийом, переведення  працівника  на  іншу  роботу  та припинення трудового договору.    

Облікова кількість  штатних  працівників  за  кожен  день має відповідати даним табеля обліку  використання  робочого  часу працівників, на підставі якого визначається кількість працівників, які з'явилися або не з'явилися на роботу (п. 3.2. Інструкції №286).

Середньооблікова  кількість  штатних  працівників  за місяць  обчислюється  шляхом  підсумовування   кількості   штатних працівників  облікового складу за кожний календарний день звітного місяця,  тобто з 1 по 30 або 31 число (для лютого - по 28 або 29), включаючи вихідні, святкові та неробочі дні, і ділення одержаної суми на число календарних днів звітного місяця.

Слід зазначити, що при обчисленні середньооблікової кількості штатних працівників облікового складу враховуються всі категорії працівників облікового складу, зазначені у п. 2.4, 2.5 Інструкції №286, крім працівників, які перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку. Облік цих категорій працівників ведеться окремо (пп. 3.2.2 Інструкції №286).

Таким чином, зовнішні сумісники не включаються, як до середньооблікової кількості штатних працівників, так і до облікової кількості штатних працівників. Додатково див. також "ЗІР", підкатегорія 301.04.01.

Отже, станом на 31 серпня  як облікова, так і середньооблікова  кількість штатних працівників складатиме 6 осіб.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Перенесення відпустки через дні хвороби за листком непрацездатності
    Працівник пішов у чергову відпустку з 24.06.24 по 17.07.24 р., відпустку оплатили 22.06.2024 р. з відповідним відображенням у Додатках 1 та 4ДФ за ІІ квартал 2024 р. З 03.07.2024 по 16.12.2024 відкритий листок непрацездатності, надано статус інваліда. Відпустку продовжено з 17.12.2024 р., є наказ про її перенесення з 17.12.2024 р. Як відобразити це у додатках єдиної звітності за ІV квартал 2024 р. Провести утримання ВЗ та нарахування ЄСВ?
    Сьогодні 13:073
  • Індексація зарплати у січні 2025 р. при звільненні працівника в середині місяця
    Працівник звільняється 15 числа. Чи потрібно нараховувати індексацію на зарплату пропорційно відпрацьованому часу? Чи потрібно нараховувати індексацію на зарплату з січня 2025 року, якщо підняття зарплати було в квітні 2024 року?
    10.01.2025446
  • Робота за кордоном та подання декларації про майновий стан і доходи
    Працівник працював в 2024 р. за кордоном та в Україні за основним місцем роботи. Чи потрібно йому подавати декларацію про майновий стан і доходи? Чи платити ПДФО і військовий збір з доходу, отриманого за кордоном? Які документи потрібно долучати до декларації і чи потрібно завіряти переклад цих документів на українську мову?
    08.01.20256925
  • Наслідки виплати зарплати з запізненням та неподання повідомлення про прийняття на роботу
    У жовтні прийняли працівника на роботу, але забули подати повідомлення до ДПС. Також цьому працівнику виплатили зарплату за жовтень-грудень лише в кінці грудня 2024 р. Які максимальні штрафи можуть бути застосовані до підприємства в даній ситуації за порушення термінів виплати зарплати і податків, та за неподання повідомлення в ДПС? Чи варто подавати повідомлення із запізненням?
    08.01.2025294
  • Чи включати витрати на відрядження у витрати нотаріуса?
    Нотаріус використовував під час відрядження своє власне авто. Чи можна включити в витрати нотаріальної діяльності добові та витрати на пальне? Які документи мають бути для підтвердження витрат?
    08.01.202547