За ст. 121 КЗпП працівникам, які направляються у службове відрядження, оплата виконаної роботи провадиться відповідно до умов, визначених трудовим колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим від середнього заробітку, що зберігається за такими працівниками на всі робочі дні у відрядженні за графіком, установленим за місцем постійної роботи.
У листі від 24.04.2013 р. №4566/0/14-13/13 Мінсоцполітики зазначає, що до денного заробітку працівника, який має порівнюватись із середньоденним заробітком, включаються всі елементи заробітної плати, які працівник отримає згідно з умовами трудового, колективного договору у місяці, в якому його направляють у відрядження; оклад, доплати, надбавки, премії, які мають постійний характер (щомісячні, квартальні тощо), тобто нараховані працівникові елементи заробітної плати за відпрацьовані ним дні.
Щоб визначитись що ж відноситься до елементів заробітної плати звертаємось до Інструкції зі статистики заробітної плати №5. У розділі 2 даної Інструкції зазначено перелік виплат, які включаються до фонду оплати праці і, відповідно, до денного заробітку працівника.
Перелік інших виплат, що не належать до фонду оплати праці (і, відповідно, не включаються до денного заробітку) зазначену у розділі 3 Інструкції №5.
Отже, до денного заробітку включаються всі виплати працівнику, що включаються до фонду оплати праці. Перелік тих виплат, що не включаються до розрахунку, наведено у розділі 3 Інструкції №5.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись