Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

Нюанси оплати надурочних годин при погодинній оплаті праці

Працівник працює неповний робочий час, шестиденний робочий тиждень. Субота – вихідний день. Встановлено погодинну оплату праці – 19,34 за годину. У березні працівник відпрацював 158,4 години, замість встановлених йому графіком – 156 годин. Як виправити ситуацію?

Відповідно до ст. 67 КЗпП загальним вихідним днем є неділя. На підприємствах, в установах, організаціях, де робота не може бути перервана в загальний вихідний день у зв'язку з необхідністю обслуговування населення (магазини, підприємства побутового обслуговування, театри, музеї і інші), вихідні дні встановлюються місцевими радами (ст. 68 КЗпП).

Законом про Держбюджет-2018 передбачена мінімальна зарплата з 1 січня 2018 року -  3723 грн (у погодинному розмірі - 22,41 грн), прожитковий мінімум для працездатних осіб - 1762 грн. Докладно читайте тут>>

З запитання зрозуміло, що виникли надурочні години у працівника. За погодинною системою оплати праці робота в надурочний час оплачується в подвійному розмірі годинної ставки (ст. 106 КЗпП)ст. 106 КЗпП).

Отже, працівники не можуть отримувати зарплату меншу ніж встановлений розмір МЗП законодавством,  у 2018 р. – 22,41 грн. Якщо оплата за годину встановлена менша ніж зазначено в чинному законодавстві  - слід провадити доплату до рівня МЗП.

При відпрацюванні  надурочних годин  за погодинною системою оплати праці робота в надурочний час оплачується в подвійному розмірі годинної ставки.  Тобто працівнику слід доплатити за надурочні 2,4 години, які він відпрацював понад норму в поточному місяці.

Відповідно до ст.  3-1 Закону про оплату праці, розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються:

  • доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я;
  •  за роботу в нічний час;
  •  за роботу в  надурочний час;
  •  роз’їзний характер робіт;
  • премії до святкових і ювілейних дат.

Важаємо, що у такому випадку мають бути такі розрахунки:

1) визначаємо  розмір  доплати до МЗП в погодинному розмірі:  22,41 - 19,34 = 3,07 грн;

2) визначаємо розмір зарплати працівника з доплатою до МЗП (за всі відпрацьовані години, але без подвійної оплати наднормових годин):  (19,34 грн * 158,4 години) + (3,07 грн *158,4 години) = 3549,75 грн;

3) визначаємо розмір доплати за наднормові години за фактичною ставкою без доплати до МЗП: 19,34 *2,4 = 46,42 грн;

4) Загальна сума зарплати працівника має бути: 3549,75 + 46,42 = 3596,17 грн.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата , Трудові відносини

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі