Згідно зі ст. 107 КЗпП, робота у святковий і неробочий день оплачується у подвійному розмірі:
1) відрядникам - за подвійними відрядними розцінками;
2) працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, - у розмірі подвійної годинної або денної ставки;
3) працівникам, які одержують місячний оклад, - у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.
Статтею 108 КЗпП також визначено, що робота у нічний час ( з 22.00 до 06.00) оплачується у підвищеному розмірі, встановлюваному генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижче 20 відсотків тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час.
Таким чином, якщо водій відпрацював понад місячну норму робочого часу, то, по-перше, оплату за роботу в вихідні дні, в які він працював, необхідно нарахувати в подвійному розмірі його ставки. По-друге, йому додатково необхідно здійснити доплату за роботу в нічний час, незалежно від того, вихідний був день праці чи ні, виходячи з розмірів, встановлених ген угодами, або колективним договором, проте така доплата в будь-якому випадку не може бути менше 20 % від ставки водія.
Отже, в підсумку нарахований дохід водія за місяць буде складатись з трьох показників: нарахованої зарплати за виконану місячну норму робочого часу + подвійна ставка за роботу в вихідні дні + доплата за роботу у нічний час.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити