• Посилання скопійовано

Отказываться от начисления заработной платы нельзя

ТОВ создано в 2014. Хотели оставить только учредителя без директора и не начислять зарплату. Деятельности пока нет, но может быть в будущем. Есть ли такое право у предприятия и что необходимо предпринять для оформления такого события?

Нет, поскольку оплата за выполненную работу – это гарантия, установленная для граждан Украины Конституцией и целым рядом других нормативных актов (КЗоТ Украины, Законом Украины «Об оплате труда» и т.д.).

Директор – а он в данном случае является наемным работником, поскольку занимает должность на предприятии – не может даже отказаться от начисления ему зарплаты – это та гарантия, предоставление которой работодателем контролирует не работник, а государство.


 

Доказать, что он выполнял свои трудовые функции, легко – на предприятии, как был оно не работало, оформляются документы, заключаются договора и осуществляются расходы – либо постоянные (по охране, аренде, оплате коммунальных платежей), либо в счет будущих периодов. И контролирует состояние предприятия даже в тот момент, когда оно не получает доходов, директор. И, поскольку он является единственным работником предприятия, именно он будет нести ответственность при проверках за нарушение законодательства об оплате труда (несмотря на то, что не выплачивает зарплату самому себе). 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202437
  • Облік доплат за шкідливі умови праці
    Доплата за роботу в шкідливих та важких умовах праці не входить у фонд заробітної плати та згідно з наказом по підприємству сплачуються за кошти підприємства. Які бухгалтерські проведення при нарахуванні таких доплат повинні бути?
    27.09.20242771
  • Індексація при періодичному піднятті окладів після їх зниження у 2022 році
    Останнє підвищення окладу за посадою до суми 12000 грн відбулося 01.01.2021 р. З 01.04.2022 р. оклад за посадою був зменшений до 6500 грн і надалі збільшувався разом з підвищенням мінімальної заробітної плати. З 01.04.2024 р. оклад 8000 грн, базовий місяць для нарахування індексації – грудень 2023 р. З якого періоду потрібно буде змінити базовий місяць: з дати, коли оклад перевищить 12000 грн?
    24.09.202446
  • Індексація при зниженні та (не) піднятті окладів
    Працівникові не підвищували оклад з 01.01.2015 року. Як нараховувати індексацію? У працівника до 2021 року була ставка 12 000 грн, в 2022 році зменшили оклад до 7 000 грн. В січні 2024 року було підняття зарплати і підвищили оклад до 8500 грн. Як нараховувати індексацію?
    04.09.202484
  • Які є ризики при виплаті зарплати працівника за його розпорядженням на рахунок іншої людини?
    Працівник подав роботодавцю заяву про те, щоб його зарплату перераховувати на рахунок іншої людини. Наскільки ризикованою є така практика?
    30.07.20241 105