У такому випадку оплата праці відбувається пропорційно до фактично відпрацьованого робочого часу.
Далі розглянемо нарахування зарплати за квітень і травень 2024 року, за умови, якщо працівник дотримується встановленого йому графіку роботи. При цьому автор скористається нормами тривалості робочого часу на 2024 рік.
Квітень 2024 року: норма робочого часу в квітні 2024 року за умов 40-годинного робочого тижня становить 176 годин. Працівник відпрацював 5 годин. Отже, виходячи з його окладу, зарплата становить: 8000 / 176 х 5 = 227,27 грн.
Травень 2024 року: норма робочого часу в травні 2024 року за умов 40-годинного робочого тижня становить 184 години. Працівник відпрацював 5 годин. Отже, виходячи з його окладу, зарплата становить: 8000 / 184 х 5 = 217,39 грн.
Звісно, що нарахована таким чином зарплата менша, ніж мінімальний розмір зарплати, встановлений у квітні та травні 2024 року в місячному розмірі – 8000 грн. Проте, мінімальна зарплата у випадку, якщо працівник працює в умовах неповного робочого часу, теж застосовується пропорційно до фактично відпрацьованого часу (ст. 3-1 Закону про оплату праці). Оскільки оклад працівника становить 8000 грн, тобто, дорівнює розміру мінімальної місячної зарплати, то роботодавець, нараховуючи зарплату працівнику у такому розмірі, не порушує мінімальні гарантії з оплати праці.
Що ж стосується мінімального розміру зарплати за годину, то він застосовується лише при погодинній системі оплати праці. Який у випадку, що зазначено в запитанні, не застосовується. Докладно про погодинну оплату праці ми писали тут.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити