Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

Розрахунок зарплати при неповній зайнятості

Працівник у вересні 2019 р. влаштувався на посаду адміністратора систем з окладом 10 000 грн. З 02.09.2019 р. перейшов на неповний робочий час (20 годин на тиждень: понеділок – 4 години, середа та п’ятниця – 8 годин). Як з вересня розраховувати зарплату?

Відповідно ст. 56 КЗпП оплата праці, у випадку встановлення працівнику режиму роботи неповний робочий день або тиждень, провадиться пропорціонально відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

При цьому, норми тривалості робочого часу (наприклад, норми на 2019 рік, наведені у листі Мінсоцполітики від 08.08.2018 р. № 78/0/206-18) розраховано за календарем п’ятиденного робочого тижня з двома вихідними днями в суботу та неділю при однаковій тривалості часу роботи за день впродовж робочого тижня та відповідним зменшенням тривалості роботи напередодні святкових та неробочих днів.

Законодавством не встановлено єдиної норми тривалості робочого часу на рік. Ця норма може бути різною залежно від того, який робочий тиждень встановлений на підприємстві, в установі, організації (п’ятиденний чи шестиденний), яка тривалість щоденної роботи, коли встановлені вихідні дні. У зв’язку з цим на підприємствах, в установах і організаціях норма тривалості робочого часу на рік визначається самостійно з дотриманням вимог ст. 50 — 5367 і 73 КЗпП.

Тому для працівника, якому встановлений неповний робочий час, роботодавець зобов’язаний розрахувати індивідуальну норму робочого часу для кожного місяця періоду, за який обчислюємо норму робочого часу, а також загалом за такий період і за календарний рік.

Варто звернути увагу, що у листі Мінсоцполітики від 28.08.2014 р. №397/13/116-14 зазначалось, що норма ст. 53 КЗпП (скорочення робочого часу у передсвятковий день) поширюється на працівників, які працюють за п’ятиденним чи шестиденним робочим тижнем з установленою законодавством нормою робочого часу. Для працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу, ця норма не застосовується, тобто тривалість їх роботи напередодні святкових і неробочих днів не скорочується на одну годину.

Якщо б у вересні працівник працював повний робочий день, то у нього повинно було б бути 21*8 = 168 робочих годин. В даному ж випадку, за умови відпрацювання всіх своїх днів за встановленим графіком, у працівника у вересні буде 84 відпрацьовані години. Отже, заробітна плата такого працівника у вересні складе: 10 000 грн/168 * 84 = 5000,00 грн. 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата , Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі