• Посилання скопійовано

Погодинна оплата праці працівнику: як правильно відобразити в штратному розписі?

Працівник (зовнішній сумісник) працює на умовах неповного робочого часу з оплатою відповідно до відпрацьованого часу. Йому встановлений 1-годинний робочий день. Оклад - 5500 грн. Чи правильно у штатному розписі відобразити 0,125 посади, оклад - 5500 грн, а Фонду оплати праці – 687,50 грн? Чи правильним є те, що кожного місяця зарплата буде різною в залежності від кількості відпрацьованих годин?

Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність  працівників та штатний розпис (ч. 3 ст. 64 ГКУ).

Штатний розпис  - це внутрішній документ, що розробляється для кожного підприємства та встановлює структуру, штати та посадові оклади.

Чинне законодавство не визначає загальної типової форми штатного розпису. Є лише форма для бюджетних організацій, яка затверджена наказом Мінфіну від 28.01.2002 р. №57. Також уніфікована форма штатного розпису, яку можна використати як зразок для розробки власної форми, міститься в Збірнику уніфікованих форм організаційно-розпорядчих документів (схвалено Методичною комісією Державного комітету архіві України 20.06.2006 р., протокол №3).

Згідно із ст. 97 КЗпП та ст. 15 Закону про оплату праці форми та системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами самостійно в колективному договорі з дотриманням норм та гарантій передбачених законодавством, генеральною та галузевою угодами.

У чинному законодавстві не існує такого поняття як 0,125 посади, 0,5 посади та ін., а є неповний робочий час, відповідно до ст. 56 КЗпП.

За угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

Оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Щодо питання про 1-годинний робочий день та оплати.

Мінімальна заробітна плата у погодинному розмірі застосовується на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та у фізичних осіб, які використовують найману працю, у разі застосування погодинної оплати праці (ст. 95 КЗпП, ст. 3-1 Закону про оплату праці).

Оплата праці працівників здійснюється за погодинною, відрядною або іншими системами оплати праці. Оплата може провадитися за результатами індивідуальних і колективних робіт (ст. 97 КЗпП).

Отже, вважаємо, що в даному випадку слід в наказі про прийняття  на роботу зазначати про те, що працівника прийнято на роботу на умовах неповного робочого часу з погодинною оплатою праці.

У штатному розписі слід зазначити штатну одиницю цілу, тобто «1» та вказати повний оклад за цією посадою, а в дужках можна зазначити оплату за 1 годину роботи.

Так, у працівника може бути різний заробіток щомісяця залежно від відпрацьованих ним годин.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202436
  • Облік доплат за шкідливі умови праці
    Доплата за роботу в шкідливих та важких умовах праці не входить у фонд заробітної плати та згідно з наказом по підприємству сплачуються за кошти підприємства. Які бухгалтерські проведення при нарахуванні таких доплат повинні бути?
    27.09.20242771
  • Індексація при періодичному піднятті окладів після їх зниження у 2022 році
    Останнє підвищення окладу за посадою до суми 12000 грн відбулося 01.01.2021 р. З 01.04.2022 р. оклад за посадою був зменшений до 6500 грн і надалі збільшувався разом з підвищенням мінімальної заробітної плати. З 01.04.2024 р. оклад 8000 грн, базовий місяць для нарахування індексації – грудень 2023 р. З якого періоду потрібно буде змінити базовий місяць: з дати, коли оклад перевищить 12000 грн?
    24.09.202446
  • Індексація при зниженні та (не) піднятті окладів
    Працівникові не підвищували оклад з 01.01.2015 року. Як нараховувати індексацію? У працівника до 2021 року була ставка 12 000 грн, в 2022 році зменшили оклад до 7 000 грн. В січні 2024 року було підняття зарплати і підвищили оклад до 8500 грн. Як нараховувати індексацію?
    04.09.202484
  • Які є ризики при виплаті зарплати працівника за його розпорядженням на рахунок іншої людини?
    Працівник подав роботодавцю заяву про те, щоб його зарплату перераховувати на рахунок іншої людини. Наскільки ризикованою є така практика?
    30.07.20241 105