• Посилання скопійовано

Подавати декларацію з плати за землю суборендар не повинен

Новостворене фермерське господарство буде користуватися землею, взятою в оренду одним з засновників. Коли подавати декларацію з плати за землю? Чи потрібно перереєстровувати договір на оренду землі? Чи є пільги для новостворених фермерських господарств?

Перш за все потрібно вирішити питання, на підставі чого фермерське господарство буде користуватися землею, орендарем якої є інша особа (хоча б ця особа і була засновником такого господарства).

Орендар не є власником такої землі і передати її у користування іншій особі може тільки за договором суборенди. Але на таку суборенду потрібен дозвіл орендодавця або у договорі оренди земельної ділянки має бути передбачено право орендаря передавати її у користування іншим особам. Договір суборенди земельної ділянки підлягає державній реєстрації, а ось нотаріальне засвідчення такого договору здійснюється лише за згодою сторін такого договору (детальніше про договір суборенди земельної ділянки див. у ст. 8, 8-1 Закону про оренду землі). 

Суборендар має сплачувати за користування земельною ділянкою орендну плату. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між суборендодавцем і суборендарем згідно з п. 288.5-288.6 ПКУ (в цьому випадку – між орендарем та суборендарем). Пільг у розмірі орендної плати для новостворених фермерських господарств ПКУ не передбачено.

Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір суборенди такої земельної ділянки, оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства. Нагадаємо, що типову форму договору оренди земельної ділянки затверджено постановою КМУ від 03.03.2004 р. №220. За такою ж формою має складатися і договір суборенди (тільки із зазначенням, що це суборенда і сторонами є суборендодавець і суборендар).  

Декларація з плати за землю за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 16.06.2015 р. № 560, подається щодо сум земельного податку (який сплачують тільки власники земельних ділянок) або щодо сум орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності. Оскільки у вашому випадку сплачувати орендну плату доведеться не до бюджету, а суборендарю (засновнику), то подавати таку декларацію не потрібно. 

Якщо земельна ділянка не належить до державної або комунальної власності, не повинен подавати таку декларацію і суборендар (бо і він не сплачує орендну плату до бюджету). В такому випадку орендар (суборендар) земельної ділянки сплачує орендодавцю (суборендодавцю) орендну плату відповідно до договору оренди (суборенди), а власник земельної ділянки подає податкову декларацію відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки та сплачує земельний податок до бюджету.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    Сьогодні 17:125
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.202450
  • Компенсація працівнику вартості медогляду: оподаткування та додаток 4ДФ
    Водій автотранспортного засобу проходив медичний огляд перед працевлаштуванням. Оплату провів з власної картки, підприємство ці кошти йому компенсувало. Чи треба на суму компенсації нараховувати ПДФО та ВЗ, та як правильно відобразити у додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за якою ознакою доходу «126» чи «143»?
    11.04.2024577
  • Допомога від профспілки бійцям та переселенцям
    Профспілка виплачує допомогу членам профспілки, які знаходяться на війні та переселенцям з Каховки. Чи можна її не оподатковувати як благодійну допомогу і показати в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за ознакою доходу «169»? Якими документами підтвердити статус воїна та статус переселенця?
    10.04.202414
  • Бухгалтер без права підпису: чи подавати ф. №1-ОПП?
    На новоствореному підприємстві є директор (наймана особа), головного бухгалтера немає і в податкову дані не подавалися, що директор буде головним бухгалтером. Прийняли бухгалтера без права підпису. Але директор підписує всі звіти та банківські платіжки. В цьому є якесь порушення? Якщо є, то як це виправити?
    04.04.20241 9862