• Посилання скопійовано

Оподаткування доходів фізосіб, які відмовилися від отримання реєстраційного номеру картки платника податків

В зв’язку з набранням чинності ПК прошу роз’яснити мої права на подальше використання ПІБ та штампа в паспорті громадянина України, без використання реєстраційного номеру облікової картки платника податків в зв’язку з релігійними переконаннями, при працевлаштуванні, оплаті комунальних послуг, отриманні субсидій та соціальної допомоги та проведенні інших фінансових та юридичних операцій.

Відповідно до частини другої ст. 19 Конституції України від 28.06.96 р. №254к/96-ВР органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

 «Порядок унесення відмітки до паспорта громадянина України щодо ідентифікаційного номера фізичної особи-платника податків та інших обов’язкових платежів», затверджений наказом ДПА України та МВС України від 19.10.2004 р. N 602/1226 (зі змінами та доповненнями), який визначав процедуру внесення відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера до паспорта фізичної особи, яка за релігійними або іншими переконаннями відмовляється від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомляє у формі заяви про це орган державної податкової служби втратив чинність з 21.01.2011 р. згідно з спільним наказом ДПА України та МВС України №955/628 від 17.12.2010 р. зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 29.12.2010 р. за №1389/18684 та прийняттям Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI. Також з 21.01.2011 р. втратив чинність наказ ДПА України від 27.01.98 №43 «Про затвердження Положення про картку фізичної особи — платника податків».

Враховуючи наведене, фізична особа, яка через свої релігійні та інші переконання відмовлялася від прийняття ідентифікаційного номеру та в паспорті громадянина України має відмітку про право здійснювати платежі без ідентифікаційного номера, внесену до 2011 року, втрачає таке право починаючи з 21.01.11 року.

Але Податковим кодексом України збережені право фізичних осіб – платників податків з релігійних переконань відмовитись від податкового номера та альтернативна форма обліку таких платників податків. Окрім того Податковим кодексом України запроваджено облік всіх фізичних осіб – платників податків без використання ідентифікаційних номерів.

Для обліку фізичних осіб – платників податків використовується реєстраційний номер облікової картки – документа, який фізична особа подає для реєстрації платником податків.

Порядок обліку осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, здійснюється у відповідності до ст. 70 Податкового кодексу України та розділу VIII Положення  про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків, затвердженому  наказом ДПА України від 17.12.2010 №954 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 29.12.2010 за №1388/18683.

Облік осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби, ведеться за прізвищем, ім'ям, по батькові і серією та номером діючого паспорта без використання реєстраційного номера облікової картки. У паспортах зазначених осіб органами державної податкової служби робиться відмітка про наявність у них права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.

Відповідно до розділу VIII Положення, фізичні особи, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, для забезпечення її обліку як платника податків за прізвищем, ім'ям, по батькові і серією та номером паспорта в окремому реєстрі Державного реєстру, особисто заповнюють і  подають органу державної податкової служби за місцем проживання Повідомлення за формою №1П (додаток 7 до Положення), яке є водночас заявою для обліку в окремому реєстрі Державного реєстру, та пред'являють паспорт громадянина України та, у разі необхідності, інші документи, які подаються у разі зміни паспортних даних.

Взяття на облік фізичних осіб здійснюється протягом десяти робочих днів від дня подання до органу державної податкової служби Повідомлення. Після отримання інформації з Державного реєстра про взяття на облік за зверненням фізичної особи орган державної податкової служби вносить до паспорта громадянина України такої особи (сьома, восьма або дев'ята сторінка) відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта, форму якої наведено у додатку 8 до Положення.     

Враховуючи вище викладене, для реалізації права фізичних осіб – платників податків на  альтернативну форму обліку пропонуємо Вам надати до органу державної податкової служби за місцем проживання Повідомлення за формою №1П. Після отримання інформації з Державного реєстра про взяття на облік  звернутися до органу державної податкової служби для внесення до паспорта громадянина України відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: ДФС у Харківській області

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Фінансова звітність КІК: як засвідчити та подати?
    Фізособа - контролер КІК (також є ФОП) отримав фінзвітність КІК. Чи можна в електронному кабінеті ФОПа створити звіт про КІК та декларацію про майновий стан фізособи? Як завірити та прикріпити фінзвітність КІК в форматі pdf?
    23.04.2024393
  • Звіт про КІК, якщо компанія не вела діяльності
    В грудні 2022 року фізособа заснувала компанію в США (100% частка). Компанія з дня заснування не вела діяльність і за правилами США не подавала фінзвітність. Фінансовий рік в США з 01.10 по 30.09. У 2024 році фізособа продала свою частку іншій особі. Як сформувати звіт по КІК в Україні, якщо фінзвітності немає?
    23.04.202472
  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    19.04.202457
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202460
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.2024184