Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Допомога по частковому безробіттю: як відобразити в формі №1ДФ і в Звіті з ЄСВ?

Як відобразити допомогу по частковому безробіттю в формі №1ДФ і в Звіті з ЄСВ?

Щодо Звіту з ЄСВ, то в ньому допомогу по частковому безробіттю відображати не потрібно (саме тому, що ЄСВ на таку допомогу не нараховується). Не відображається скорочення робочого часу і в таблиці 5 цього Звіту.

Роботодавці, у яких працівники частину місяця все ж таки отримували зарплату, відображають її і в таблиці 1, і в таблиці 6. Тут діють правила звичайні, як для неповного робочого часу.

Тобто якщо для працівника це основне місце роботи і він не має інвалідності, то за такого працівника слід буде заплатити ЄСВ в мінімальному місячному розмірі. Сумісникам та особам з інвалідністю ЄСВ нараховується на фактично нараховану зарплату (в межах максимальної величини бази нарахування).

Ті роботодавці, у яких працівники не працювали весь місяць, ЄСВ за них не сплачують. Проте відображають їх у таблиці 6 — для того, щоб зазначити кількість календарних днів перебування в трудових відносинах.

Щодо форми №1ДФ, то таку допомогу, хоча і неоподатковану, в ній слід (в обох розділах) зазначити, адже вона виплачується роботодавцем. Ознакою доходу для розділу І зараз буде, на нашу думку, 128 «Соціальні виплати з відповідних бюджетів».

Проте якщо до ПКУ додадуть окрему норму для не оподаткування такої допомоги, то ця ознака доходу вже не підійде — в такому випадку, на нашу думку, треба буде застосовувати 194, як щодо інших видів неоподаткованих доходів. Сподіваємось, податківці швидко нададуть свіжу консультацію з цього приводу.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
1-ДФ , Єдиний соціальний внесок , Звітність , ПДФО , Матеріальна допомога , Фінансова допомога

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 7

Новини по темі

Консультації по темі