Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Підприємство орендує земділянки: чи подавати форму №20-ОПП?

Підприємство орендує землю, платить орендодавцю за оренду землі, але на цій території не веде госпдіяльність. Чи потрібно подавати форму №20-ОПП? Для чого вона подається?

Відповідно до п. 8.1 Порядку № 1588, платник податків зобов'язаний повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючий орган за основним місцем обліку у встановленому порядку.

Згідно до п. 8.1 Порядку №1588 у разі зміни відомостей про об'єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об'єкта оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за ф. № 20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни.

У разі надання в оренду об’єкта нерухомого майна або його частини повідомлення за ф. № 20-ОПП подається до контролюючих органів як власником нерухомого майна — орендодавцем, так і орендарем.

Кожному об’єкту оподаткування, що надається в оренду (орендується) присвоюється ідентифікатор, прийнятий суб’єктом господарювання — орендодавцем (орендарем), а також зазначається фактичний стан об’єкта оподаткування на момент заповнення повідомлення за ф. № 20-ОПП.

Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків. 

Подавати форму № 20-ОПП можна як у паперовому вигляді, так і в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб (абз. 3 п. 8.4 Порядку №1588) .

Таким чином, інформація щодо обєкта (земельної ділянки) оподаткування, який орендується у інших осіб, обов’язково зазначається у формі № 20-ОПП. Про це свідчить можливий стан об’єкта оподаткування № 8 «орендується» і вид права на об’єкт оподаткування № 8 «право короткострокового користування, оренди або найму». 

Крім того, у графі 9 «Стан об’єкта оподаткування» повідомлення за формою № 20-ОПП суб’єкт господарювання (орендодавець) зазначає стан — «здається в оренду», суб’єкт господарювання (орендар) — «орендується».

У графі 12 «Реєстраційний номер об’єкта оподаткуваня» - зазначається кадастровий номер земельної ділянки.

У разі оренди земельної ділянки (нерухомого майна), які знаходяться за межами населеного пункту та не мають адреси місцезнаходження, платник податків зазначає у графах 6 - 7 «Адміністративна одиниця відповідно до КОАТУУ, де знаходиться об'єкт оподаткування» та графі 8 «Місцезнаходження об'єкта оподаткування» повідомлення за ф. № 20-ОПП інформацію, яка зазначена в реєстраційних документах на даний об'єкт, а у разі відсутності такої інформації - назву адміністративно-територіальної одиниці, де розташована земельна ділянка (нерухоме майно).

Таким, чином, керуючись вищезазначеним, можна зробити висновок, що оскільки платник податку здійснює нарахування (виплату) доходів у вигляді орендної плати за земельну ділянку, то потрібно подавати форму № 20-ОПП доти, доки діє договір оренди з орендодавцем такої земельної ділянки, навіть, якщо на цій землі не ведеться господарська діяльність.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Оренда , Плата за землю , Земля

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі