• Посилання скопійовано

Витрати з проживання в готелі відшкодовуються на підставі форми №4-г

Працівник з відрядження привіз від підприємця на єдиному податку рахунок за ф. №4-г та витяг з реєстру платників єдиного податку фізособи-підприємця. Рахунок заповнений від руки, засвідчений підписом фізособи, без печатки, з штампом "Сплачено". Чи є такий документ первинним документом, що підтверджує понесені працівником витрати?

Запитання:

Працівник з відрядження привіз від підприємця на єдиному податку рахунок за ф. №4-г  та витяг з реєстру платників єдиного податку фізособи-підприємця. Рахунок заповнений від руки, засвідчений підписом фізособи, без печатки, з штампом "Сплачено". Чи є такий документ первинним документом, що підтверджує понесені працівником витрати? Чи достатньо цього документа, щоб відшкодувати витрати працівника без сплати ПДФО та ЄСВ?

Відповідь:

Форма готельного рахунка  форма №4-г затверджена наказом Держбуду України від 13.10.2000 р. №230.  Вона використовується для оформлення розрахунків із громадянами за основні та додаткові послуги, отримані в готелі. Її рекомендують застосовувати готелям незалежно від підпорядкованості й форми власності ( див.  лист Держбуду від 06.03.2002 р. №5/3-197).

Графа «Послуга» форми №4-г повинна містити перелік основних і додаткових послуг готелю, наданих проживаючому за певний період, та податків на ці послуги. Сума до сплати розраховується щодобово згідно з переліком фактично отриманих послуг разом із сумами ПДВ та готельного збору, та вказується загальна сума до сплати (п. 2.4 Інструкції про порядок ведення документообігу при наданні готельних послуг у ДП «Укркомунобслуговування», затвердженої наказом Держбуду від 13.10.2000 р. №230)

Таким чином, оскільки ФОП перебуває на єдиному податку,  підприємство на підставі форми №4-г має право на віднесення сум до складу витрат, а також на відшкодування зазначених витрат працівнику

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Доставка вантажу за CMR з розвантаженням у різних місцях за Lieferschein
    ТОВ здійснює міжнародні перевезення вантажу з України в Німеччину. У CMR зазначено одне місце розвантаження (головний склад замовника в Берліні), але фактично вантаж розвантажується в кількох магазинах у різних містах Німеччини згідно з Lieferschein. Чи це правомірно? Чи допустимо використовувати одну CMR із зазначенням загальної ваги вантажу та єдиного місця розвантаження, якщо фактично товар розвантажується в різних місцях? Як коректно оформити документи для такого перевезення?
    03.04.202576
  • Хто виписує ТТН - замовник чи вантажовідправник?
    У Правилах перевезень автомобільним транспортом в Україні зазначено, що ТТН виписує замовник (вантажовідправник) у трьох примірниках. Як бути, якщо замовник і вантажовідправник - це різні особи? Хто повинен виписувати ТТН і хто несе відповідальність за неправильне ЇЇ оформлення?
    03.04.20251 253
  • Як платник податків подає повідомлення про неможливість вивезення/втрату первинних документів?
    Повідомлення про неможливість вивезення/втрату первинних документів в довільній формі платник податків подає до ДПС за основним місцем обліку платника податків – в е-вигляді в меню «Листування з ДПС» ; або будь-якого діючого ЦОП – на паперових носіях
    28.03.202531
  • Чи використовують факсиміле при оформленні первинних документів, які є підставою для податкового обліку?
    Використання факсимільного відтворення підпису при оформленні первинних документів за письмовою згодою сторін, в якій містяться зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів, не порушує законодавства, крім первинних документів, де воно не передбачено
    27.03.20251 8042
  • Оформлення ТТН при заміні водія
    Під час перевезення вантажу відбулася заміна водія: спочатку перший водій здійснював транспортування майже до місця призначення, після чого його замінив інший водій, який доставив і вивантажив товар. Чи потрібно оформлювати нову товарно-транспортну накладну при заміні водія під час перевезення вантажу? Чи достатньо внести зміни до наявної ТТН при зміні водія транспортного засобу?
    27.03.2025760