• Посилання скопійовано

Місце складення акта виконаних робіт залежить від умов договору

Що саме має зазначатися в реквізиті "місце складання" акта виконаних робіт, якщо фактично послуги з організації конференції надавалися за межами митної території України, але юрособи з обох сторін договору зареєстровані в м. Києві?

Відповідно до ст. 9 Закону про бухоблік, первинні документи мають містити такі обов'язкові реквізити:

  • назву документа (форми); 
  • дату і місце складання; 
  • назву підприємства, від імені якого складено документ;
  • зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; 
  • посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; 
  • особистий підпис, аналог власноручного підпису або підпис, прирівняний до власноручного підпису відповідно до Закону "Про електронний цифровий підпис", або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні госпоперації. 

Аналогічний перелік обов'язкових реквізитів первинних документів прописано у п. 2.4 Положення №88.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону про бухоблік, підставою для бухгалтерського обліку госпоперацій є первинні документи, які фіксують факти їх здійснення. Акт виконаних робіт (наданих послуг) фіксує здійснення госпоперації і свідчить про її закінчення. 

Отже, такий реквізит, як «місце складання», зокрема і в акті виконаних робіт, у більшості випадків має відповідати саме місцю фактичного здійснення госпоперації.

Мінфін у листі від 26.08.2011 р. №31-08420-07-25/21247 наголошує, що у первинному документі достатньо зазначити назву населеного пункту, у якому його складено (відповідну адміністративно-територіальну одиницю — при здійсненні операції за межами населеного пункту або назву країни, якщо операція здійснюється за межами України).

В ситуації, що наведена у запитанні, місце фактичного виконання робіт знаходиться за межами митної території України. Як правило, місце виконання робіт вказується безпосередньо у тексті самого ЗЕД-контракту. Наприклад, предмет договору є проведення конференції, а місце проведення - м. Варшава, Республіка Польща.

В такому разі, на нашу думку, місце складання акту виконаних робіт повинне бути місцем виконання робіт. 

Але, якщо акт не було складено безпосередньо після виконання робіт, місце його складання може бути іншим. 

У запитанні зазначено, що обидва контрагенти (замовник і виконавець) є резидентами України. За таких обставин, сторони можуть скласти акт наданих послуг й на території України, скажімо, за місцем розташування (юридичною або фактичною адресою) сторони, яка надавала такі послуги. При цьому, вже у тексті акту виконаних робіт слід послатись на місце їх виконання. Не варто забувати, що податкові органи під час перевірки обов’язково приділяють увагу реальному наданню послуг, а саме це має підтверджувати зазначений первинний документ (акт).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Доставка вантажу за CMR з розвантаженням у різних місцях за Lieferschein
    ТОВ здійснює міжнародні перевезення вантажу з України в Німеччину. У CMR зазначено одне місце розвантаження (головний склад замовника в Берліні), але фактично вантаж розвантажується в кількох магазинах у різних містах Німеччини згідно з Lieferschein. Чи це правомірно? Чи допустимо використовувати одну CMR із зазначенням загальної ваги вантажу та єдиного місця розвантаження, якщо фактично товар розвантажується в різних місцях? Як коректно оформити документи для такого перевезення?
    03.04.202576
  • Хто виписує ТТН - замовник чи вантажовідправник?
    У Правилах перевезень автомобільним транспортом в Україні зазначено, що ТТН виписує замовник (вантажовідправник) у трьох примірниках. Як бути, якщо замовник і вантажовідправник - це різні особи? Хто повинен виписувати ТТН і хто несе відповідальність за неправильне ЇЇ оформлення?
    03.04.20251 253
  • Як платник податків подає повідомлення про неможливість вивезення/втрату первинних документів?
    Повідомлення про неможливість вивезення/втрату первинних документів в довільній формі платник податків подає до ДПС за основним місцем обліку платника податків – в е-вигляді в меню «Листування з ДПС» ; або будь-якого діючого ЦОП – на паперових носіях
    28.03.202531
  • Чи використовують факсиміле при оформленні первинних документів, які є підставою для податкового обліку?
    Використання факсимільного відтворення підпису при оформленні первинних документів за письмовою згодою сторін, в якій містяться зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів, не порушує законодавства, крім первинних документів, де воно не передбачено
    27.03.20251 8042
  • Оформлення ТТН при заміні водія
    Під час перевезення вантажу відбулася заміна водія: спочатку перший водій здійснював транспортування майже до місця призначення, після чого його замінив інший водій, який доставив і вивантажив товар. Чи потрібно оформлювати нову товарно-транспортну накладну при заміні водія під час перевезення вантажу? Чи достатньо внести зміни до наявної ТТН при зміні водія транспортного засобу?
    27.03.2025760