• Посилання скопійовано

Печатка перевізника на ТТН не потрібна

Чи потрібна печатка перевізника на товарно-транспортній накладній?

Товарно-транспортна накладна (далі — ТТН) — основний документ на перевезення вантажів згідно з абз. 1 п. 11.1 Правил перевезень вантажів автотранспортом. Форма ТТН наведена в додатку 7 до зазначених Правил. Зворотний бік ТТН має спеціально відведене місце для проставляння печатки вантажовідправника та вантажоодержувача. Щодо перевізника — такого поля ТТН не містить. Згідно з п. 11.5 Правил, після прийняття вантажу за товарно-транспортною накладною водій (експедитор) підписує всі її примірники. Вимоги про засвідчення перевізником ТТН печаткою зазначеними Правилами не встановлені.


ТТН — первинний документ на перевезення, що є підставою для її відображення в обліку. ТТН складається під час проведення господарської операції з перевезення вантажу і належить разом зі звичайною накладною до документів, які можуть бути (на думку податківців (1)) підставою для оприбуткування товару. Відсутність відповідних первинних документів, що підтверджують рух товарно-матеріальних цінностей, є порушенням встановленого порядку ведення бухгалтерського обліку. Частина 2 ст. 9 Закону про бухоблік не визначає печатку як обов'язковий реквізит первинних документів. А ось наявність особистого підпису чи інших даних, що дозволяють ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, визначається як обов'язкова вимога до оформлення первинного документа. Водночас особистий підпис на документі може скріплятися печаткою згідно з п. 2.5 Положення №88. Нагадаємо, що Міністерство інфраструктури України в листі від 11.03.2014 р. №2455/25/10-14 також підтвердило думку про те, що печатка перевізника на ТТН не передбачена.

--1--

ЗІР (підкатегорія 115.06), відповідь на запитання: «Яка передбачена відповідальність за порушення використання товарно-транспортних накладних (ТТН) за формою №1-ТН /алкогольні напої/?».

Таким чином, печатка перевізника на ТТН не потрібна, але її наявність не вважатиметься помилкою.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Доставка вантажу за CMR з розвантаженням у різних місцях за Lieferschein
    ТОВ здійснює міжнародні перевезення вантажу з України в Німеччину. У CMR зазначено одне місце розвантаження (головний склад замовника в Берліні), але фактично вантаж розвантажується в кількох магазинах у різних містах Німеччини згідно з Lieferschein. Чи це правомірно? Чи допустимо використовувати одну CMR із зазначенням загальної ваги вантажу та єдиного місця розвантаження, якщо фактично товар розвантажується в різних місцях? Як коректно оформити документи для такого перевезення?
    03.04.202535
  • Хто виписує ТТН - замовник чи вантажовідправник?
    У Правилах перевезень автомобільним транспортом в Україні зазначено, що ТТН виписує замовник (вантажовідправник) у трьох примірниках. Як бути, якщо замовник і вантажовідправник - це різні особи? Хто повинен виписувати ТТН і хто несе відповідальність за неправильне ЇЇ оформлення?
    03.04.2025578
  • Як платник податків подає повідомлення про неможливість вивезення/втрату первинних документів?
    Повідомлення про неможливість вивезення/втрату первинних документів в довільній формі платник податків подає до ДПС за основним місцем обліку платника податків – в е-вигляді в меню «Листування з ДПС» ; або будь-якого діючого ЦОП – на паперових носіях
    28.03.202531
  • Чи використовують факсиміле при оформленні первинних документів, які є підставою для податкового обліку?
    Використання факсимільного відтворення підпису при оформленні первинних документів за письмовою згодою сторін, в якій містяться зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів, не порушує законодавства, крім первинних документів, де воно не передбачено
    27.03.20251 7662
  • Оформлення ТТН при заміні водія
    Під час перевезення вантажу відбулася заміна водія: спочатку перший водій здійснював транспортування майже до місця призначення, після чого його замінив інший водій, який доставив і вивантажив товар. Чи потрібно оформлювати нову товарно-транспортну накладну при заміні водія під час перевезення вантажу? Чи достатньо внести зміни до наявної ТТН при зміні водія транспортного засобу?
    27.03.2025749