Перш за все, слід зазначити, що універсальної типової форми акту прийому-передачі виконаних робіт не існує. Його форма може бути затверджена для окремих галузей або господарських операцій, але в такому випадку слід дивитися на правила складання таких окремих типових форм (наприклад, у будівництві). В інших випадках правила складання такого акту визначаються сторонами договору. Головна умова – якщо хоча б однією із сторін є юридична особа, такий акт має відповідати вимогам ст. 9 Закону про бухгалтерський облік щодо обов’язкових реквізитів первинного бухгалтерського документу.
Також слід брати до уваги норми ст. 193 Господарського кодексу України. В частині 4 цієї статті сказано, що замовник (управнена сторона) має право не приймати виконання зобов’язання (у вашому випадку це зобов’язання виконати певні роботи) частинами, якщо інше не передбачено законом, іншими нормативно-правовими актами або договором, або не випливає із змісту зобов'язання.
Якщо ж, зокрема, договором виконавцю надано право виконувати роботи і передавати їх результат замовнику частинами, або якщо замовник погодиться на таке приймання, то має бути виконано і передбачене частиною 8 цієї статті: управнена сторона, приймаючи виконання господарського зобов'язання, на вимогу зобов'язаної сторони повинна видати письмове посвідчення виконання зобов'язання повністю або його частини. Тобто, підписати акт приймання-передачі зазначеної частини виконаних робіт. Це відповідає і нормам ч. 1 ст. 545 Цивільного кодексу України.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись