• Посилання скопійовано

Універсальної типової форми акту прийому-передачі виконаних робіт не існує

Чи можна в Акті виконаних робіт вказати "часткове" виконання робіт - наприклад, на 75 відсотків?

Перш за все, слід зазначити, що універсальної типової форми акту прийому-передачі виконаних робіт не існує. Його форма може бути затверджена для окремих галузей або господарських операцій, але в такому випадку слід дивитися на правила складання таких окремих типових форм (наприклад, у будівництві). В інших випадках правила складання такого акту визначаються сторонами договору. Головна умова – якщо хоча б однією із сторін є юридична особа, такий акт має відповідати вимогам ст. 9 Закону про бухгалтерський облік щодо обов’язкових реквізитів первинного бухгалтерського документу.  

Також слід брати до уваги норми ст. 193 Господарського кодексу України. В частині 4 цієї статті сказано, що замовник (управнена сторона) має право не приймати виконання зобов’язання (у вашому випадку це зобов’язання виконати певні роботи) частинами, якщо інше не передбачено законом, іншими нормативно-правовими актами або договором, або не випливає із змісту зобов'язання.

Якщо ж, зокрема, договором виконавцю надано право виконувати роботи і передавати їх результат замовнику частинами, або якщо замовник погодиться на таке приймання, то має бути виконано і передбачене частиною 8 цієї статті: управнена сторона, приймаючи виконання господарського зобов'язання, на вимогу зобов'язаної сторони повинна видати письмове посвідчення виконання зобов'язання повністю або його частини. Тобто, підписати акт приймання-передачі зазначеної частини виконаних робіт. Це відповідає і нормам ч. 1 ст. 545 Цивільного кодексу України. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Чи є ТТН підтверджуючим документом для товарного обліку або документом, що підтверджує походження товару?
    ТТН може підтверджувати факт транспортування, але не саму покупку чи її вартість, а також витрати на придбання. ТТН не включені до переліку документів, що підтверджують походження товару
    14.07.20253162
  • Оформлення передачі готової продукції з давальницької сировини
    Ми як виконавець надали послуги з виготовлення продукції з давальницької сировини замовника. З замовником підписано акт виконаних робіт на вартість послуг з переробки та звіт про використання сировини. Чи потрібно додатково оформлювати акт приймання-передачі на готову продукцію? Яку ціну вказувати в цьому акті? Як правильно заповнити ТТН при перевезенні цієї продукції? Яку ціну зазначати в ній: вартість послуги, вартість продукції, чи не вказувати ціну взагалі?
    11.07.202572
  • Оформлення послуг спецтехніки та списання палива у 2025 році
    Якими первинними документами у 2025 році необхідно оформлювати надання послуг спецтехніки (екскаватор, гідромолот)? Який документ є підставою для списання палива, використаного такою технікою, і які особливості його заповнення?
    23.06.2025919
  • Оформлення ТТН при доставці товару постачальником та через «Нову пошту»
    Чи необхідно вимагати товарно-транспортну накладну від постачальника у двох випадках: 1) коли постачальник доставляє товар на склад власним транспортом за свій рахунок; 2) коли товар доставляється кур'єрською службою «Нова пошта», з якою є договір і ми отримуємо щомісячні акти з переліком наданих послуг?
    19.06.20251912
  • Нюанси підтвердження поставки через «Нову пошту»
    Чи є видаткова накладна, підписана лише продавцем, та експрес-накладна "Нової пошти" достатнім підтвердженням продажу товару, зокрема, отримання його покупцем, для цілей податкового обліку? Які податкові наслідки відсутності накладної, підписаної покупцем?
    17.06.2025566