• Посилання скопійовано

Какие первичные документы необходимы при оказании услуг перевозок грузов и транспортного экспедирования

Мы оказываем услуги и как перевозчик грузов и как экспедитор. Какие обязательные первичные документы мы должны предоставлять в первом и во втором случае клиентам? Достаточно ли указать в счете-фактуре и в акте ссылку на договор/заявку или нужно расписать маршрут следования, номер машины, километраж и ФИО водителя?

Оказываемые Вами услуги должны быть «закрыты» первичными документами бухгалтерского учета. Если законодательство не устанавливает каких-либо специальных требований в отношении первичных документов по тем или иным операциям, стороны должны оформить первичный документ, соответствующий общим требованиям. Требования к форме и содержанию первичного документа изложены в Законе «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности в Украине», а также в Положении о документальном обеспечении записей в бухгалтерском учете. При оказании услуг в качестве первичного документа принято оформлять акт оказанных услуг. В случае с услугами транспортного экспедирования этого будет достаточно.

Что касается услуг перевозки, то в соответствии с Правилами перевозок грузов автомобильным транспортом в Украине (раздел 1, а также п. 11.1.) оказание таких услуг предполагает оформление товарно-транспортной накладной, которая нужна, в первую очередь, Вашему заказчику.

Маршрут следования и номер автомобиля указываются в товарно-транспортной накладной. Что касается акта на услуги транспортного экспедирования, то номер автомобиля и маршрут не являются обязательными реквизитами такого акта. Тем не менее, рекомендуем указывать эти данные в первичных документах на оказание услуг. Это необходимо для того, чтобы в учете заказчику было легче идентифицировать транспортные расходы по каждой поставке товара.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Гарный Дмитрий

Джерело: Киевский центр поддержки и развития бизнеса

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Оформлення послуг спецтехніки та списання палива у 2025 році
    Якими первинними документами у 2025 році необхідно оформлювати надання послуг спецтехніки (екскаватор, гідромолот)? Який документ є підставою для списання палива, використаного такою технікою, і які особливості його заповнення?
    23.06.2025804
  • Оформлення ТТН при доставці товару постачальником та через «Нову пошту»
    Чи необхідно вимагати товарно-транспортну накладну від постачальника у двох випадках: 1) коли постачальник доставляє товар на склад власним транспортом за свій рахунок; 2) коли товар доставляється кур'єрською службою «Нова пошта», з якою є договір і ми отримуємо щомісячні акти з переліком наданих послуг?
    19.06.20251612
  • Нюанси підтвердження поставки через «Нову пошту»
    Чи є видаткова накладна, підписана лише продавцем, та експрес-накладна "Нової пошти" достатнім підтвердженням продажу товару, зокрема, отримання його покупцем, для цілей податкового обліку? Які податкові наслідки відсутності накладної, підписаної покупцем?
    17.06.2025537
  • Заповнення ваги в ТТН для вантажу з великою номенклатурою: правила та наслідки
    Чи обов'язково у товарно-транспортній накладній заповнювати вагу брутто для кожної номенклатурної позиції, якщо їхня кількість значна (50-100 позицій запчастин)? Чи достатньо вказати лише загальну вагу? Які можуть бути наслідки за порушення?
    12.06.2025133
  • Порядок підписання ТТН: вантажовідправник та фактичне місце відвантаження
    Товар відвантажується зі складу іншої компанії (відповідальне зберігання). У ТТН вантажовідправником зазначено компанію-зберігача, але підпис ставить представник власника товару, який фактично здійснює відвантаження. Наскільки коректним є таке оформлення товаросупровідного документа і які податкові ризики це може створювати для сторін?
    11.06.20258542