• Посилання скопійовано

Як правильно писати в документах - ТОВ чи ТзОВ?

Чи має значення як в документах писати: ТОВ чи ТзОВ? Контрагент стверджує це різне і не підписує документи

Використання скорочень "ТОВ" та "ТзОВ" 

Скорочення "ТОВ" та "ТзОВ" позначають одну й ту саму організаційно-правову форму – товариство з обмеженою відповідальністю.

Абревіатура "ТОВ" утворена від слів "Товариство з обмеженою відповідальністю". Абревіатура "ТзОВ" також утворена від тих самих слів "Товариство з обмеженою відповідальністю". Чинне законодавство України, зокрема, Цивільний кодекс України та Закон "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю", використовує повну назву або офіційне скорочення "ТОВ". Скорочення "ТзОВ" є розмовним варіантом і законодавчо не закріплене як офіційне скорочення, хоча й позначає ту саму організаційно-правову форму.

 

Найменування в документах 

В офіційних документах слід використовувати найменування юридичної особи (повне або скорочене) точно так, як воно зазначене в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР).

Закон вимагає, щоб найменування юридичної особи містило інформацію про її організаційно-правову форму та назву. Юридична особа може мати також скорочене найменування. Відомості про повне та скорочене (за наявності) найменування вносяться до ЄДР. Саме ці зареєстровані найменування мають фігурувати в договорах, актах, накладних та інших офіційних документах для уникнення будь-яких непорозумінь чи претензій з боку контрагентів або контролюючих органів. Перевірити точне найменування контрагента можна за кодом ЄДРПОУ на сайті Міністерства юстиції України.

 

Підписання документів контрагентом 

Використання неофіційного скорочення "ТзОВ" замість зареєстрованого "ТОВ" може бути формальною причиною для зауважень з боку контрагента.

Хоча обидва скорочення позначають товариство з обмеженою відповідальністю, контрагент має право вимагати використання в документах офіційного найменування, зареєстрованого в ЄДР, для забезпечення юридичної точності та уникнення потенційних ризиків у майбутньому (наприклад, при перевірках). Якщо контрагент наполягає на виправленні "ТзОВ" на "ТОВ" (або на повне найменування), доцільно погодитись та використовувати найменування відповідно до даних ЄДР. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Як правильно писати в документах - ТОВ чи ТзОВ?
    Чи має значення як в документах писати: ТОВ чи ТзОВ? Контрагент стверджує це різне і не підписує документи
    Сьогодні 13:13228
  • Чи можна скорочувати назву посади в первинних документах?
    Чи допускається скорочення повної назви посади при візуванні документів, зокрема, чи достатньо зазначити "Головний інженер" замість повної назви "Головний інженер виробничого відділу з фасування ЗЗР" у прибутковій накладній?
    Сьогодні 11:05192
  • Скорочені назви в ТТН
    Чи обов’язково у ТТН у графі "місце складання" вказувати повну адресу, чи достатньо лише населеного пункту? Чи є порушенням скорочене зазначення організаційно-правової форми у найменуваннях сторін? Чи допускається запис у графі "Водій" лише прізвища та ініціалів? Чи є помилкою частковий запис маси брутто словами? Чи можуть такі заповнення ТТН призвести до штрафів?
    Сьогодні 10:17122
  • Оформлення ТТН, якщо вантаж перевозиться від постачальника продавця до покупця
    Замовили товар у підприємства "А", яке працює з підприємством "В" на давальницьких умовах; у ТТН, виданій підприємством "А", як "Вантажовідправник" та "Пункт відвантаження" зазначено підприємство "В", а як "Вантажоотримувач" і "Перевізник" – підприємство "А", "Пункт розвантаження" – наша адреса, додано пункт про переадресацію вантажу на наше підприємство, а у графі "Здав" стоїть підпис і печатка підприємства "В", з яким у нас немає договірних відносин. Чи можемо ми прийняти таку ТТН для оформлення отримання товару?
    29.04.2025167
  • Якими документами визначається Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф?
    Такий Перелік визначається Постановою КМУ від 06.12.2022 року №1364 та наказом Мінрозвитку громад та територій України від 28.02.2025 р. №376
    25.04.2025125