• Посилання скопійовано

Оформлення ТТН при заміні водія

Під час перевезення вантажу відбулася заміна водія: спочатку перший водій здійснював транспортування майже до місця призначення, після чого його замінив інший водій, який доставив і вивантажив товар. Чи потрібно оформлювати нову товарно-транспортну накладну при заміні водія під час перевезення вантажу? Чи достатньо внести зміни до наявної ТТН при зміні водія транспортного засобу?

Особливості заповнення ТТН встановлені розділом 11 «Правила оформлення документів на перевезення» Правил №363. Безпосередньо про ситуацію із заміною водія в цьому розділі нічого не сказано. Тому спочатку розглянемо, як діють у подібних ситуаціях.

 

ТТН при перевантаженні вантажу на інший автомобіль

У п. 11.8 Правил №363 наведена схожа ситуація, коли вантаж перевантажується з одного автомобіля на інший. Там зазначено, що в разі перевантаження вантажу в процесі перевезення на інший автомобіль складається акт довільної форми в паперовій або електронній формі, в якому обов’язково зазначаються:

  • повне найменування, місцезнаходження (для юридичних осіб) або прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання (для фізичних осіб — підприємців) власника транспортного засобу, який прийняв вантаж;
  • прізвище, ім’я, по батькові водія, який прийняв вантаж;
  • реєстраційний номер транспортного засобу перевізника, який прийняв вантаж;
  • реєстраційний номер транспортного засобу перевізника, який здав вантаж.

Акт складається у двох примірниках, які підписують представники (водії) обох перевізників (по одному для кожного), проставляючи особисті підписи або ЕЦП.

Причому складання нової ТТН у цій ситуації не передбачається. Таким чином, у водія автомобіля, на який перевантажено вантаж, буде один примірник зазначеного акта і початкова ТТН.

Поряд з цим Мінінфраструктури в листі від 03.10.2013 р. №11253/25/10-13 зазначало, що, окрім акта, в рядках ТТН з реквізитами перевізника, водія та автомобіля раніше вказані реквізити закреслюють (так, щоб їх можна було прочитати) і записують нові дані. Ці записи затверджує підписом відповідальна особа перевізника, яка керує перевантаженням. Про цей лист ми писали тут.

Зверніть увагу: думка Мінінфраструктури щодо закреслення реквізитів і надписування нових не підтверджується нормами Правил №363. У Правилах мова лише про акт. Тому робити закреслення чи ні, кожен суб’єкт господарювання вирішує самостійно. 

ТТН при заміні водія

За правилом аналогії, в разі заміни водія можна скласти відповідний акт, подібний до того, що складається при перевантаженні вантажу на інший автомобіль. В акті зазначити, наприклад:

  • прізвище, ім’я, по батькові водія, який здав автомобіль з вантажем;
  • прізвище, ім’я, по батькові водія, який прийняв автомобіль з вантажем;
  • місце, в якому відбулася заміна водіїв;
  • час заміни;
  • підписи водіїв тощо.

Причому сама ТТН передається від першого водія другому. Тобто, замість початкової ТТН нова ТТН не виписується.

Окрім складання акта, на наш погляд, можна в ТТН акуратно однією рискою закреслити дані про попереднього водія і написати дані нового водія. Але оскільки про закреслення в Правилах №363 нічого не сказано, робити чи ні таке закреслення, кожен суб’єкт господарювання має вирішити самостійно.

Поряд з цим можна отримати консультацію з цього питання в Мінрозвитку.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Як безпечніше складати акти наданих послуг: один в кінці чи кілька протягом строку виконання?
    Постачальник рекламних послуг ФОП у договорі з ТОВ на загальних підставах прописав пункт:"Терміни проведення робіт - один календарний рік з моменту оплати на банківські реквізити виконавця". Дія договору з 01.05.2025 по 30.04.2026 рр. Акт він планує робити один за весь рік праці 30.04.2026 р. Чи може ТОВ, платник ПДВ та податку на прибуток, погоджуватися з такими умовами? Чи безпечно буде для ТОВ, якщо воно погодиться на два акти: один у кінці 2025 року, а другий - у квітні 2026 року?
    13.05.20251 201
  • Як надати копії дозвільних документів та/або звіту про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна)?
    Як платник податків, який подає податкову декларацію з рентної плати в електронному вигляді, може надіслати копії дозвільних документів та/або звіту про використання води за формою №2ТП-водгосп (річна)?
    08.05.202534
  • Як правильно писати в документах - ТОВ чи ТзОВ?
    Чи має значення як в документах писати: ТОВ чи ТзОВ? Контрагент стверджує це різне і не підписує документи
    06.05.20252 082
  • Чи можна скорочувати назву посади в первинних документах?
    Чи допускається скорочення повної назви посади при візуванні документів, зокрема, чи достатньо зазначити "Головний інженер" замість повної назви "Головний інженер виробничого відділу з фасування ЗЗР" у прибутковій накладній?
    06.05.20252 824
  • Скорочені назви в ТТН
    Чи обов’язково у ТТН у графі "місце складання" вказувати повну адресу, чи достатньо лише населеного пункту? Чи є порушенням скорочене зазначення організаційно-правової форми у найменуваннях сторін? Чи допускається запис у графі "Водій" лише прізвища та ініціалів? Чи є помилкою частковий запис маси брутто словами? Чи можуть такі заповнення ТТН призвести до штрафів?
    06.05.20252 283