• Посилання скопійовано

Підписання ТТН при вивезенні сміття за відсутності представника одержувача

ТОВ "А" вивозить сміття за талонами на місцеве сміттєзвалище, використовуючи найманий транспорт ТОВ "Б". Вантажовідправник - ТОВ "А", перевізник - ТОВ "Б", вантажоодержувач - міське сміттєзвалище. На сміттєзвалищі відсутній працівник для підписання та проставлення печатки в ТТН. Хто повинен підписати ТТН у графі "Прийняв"?

Оформлення ТТН при вивезенні сміття на сміттєзвалище

Коротке резюме: На наш погляд, при вивезенні сміття на сміттєзвалище, де відсутній представник вантажоодержувача для підписання ТТН, документ може підписати представник перевізника.

У всякому разі, іншого варіанту в розглядуваній ситуації ми не бачимо.

Але для уникнення непорозумінь можна отримати консультацію з цього питання у Мінрозвитку. До речі, останні рекомендації Мінрозвитку і Держтрансбезпеки щодо питань, які виникають у зв’язку із заповненням ТТН, можна почитати тут.

 

Загальні правила оформлення ТТН

Відповідно до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997 р. №363товарно-транспортна накладна (ТТН) повинна містити підписи та печатки вантажовідправника, перевізника та вантажоодержувача.

У розділі "Вантаж прийняв" ТТН має бути підпис особи, яка прийняла вантаж, та печатка вантажоодержувача. Однак у випадку, коли на сміттєзвалищі відсутній представник, який міг би підписати ТТН, виникає питання щодо правильного оформлення документа. 

Безпосередньо у Правилах №363 прямої відповіді на розглядуване питання немає. Тож далі наводимо власну думку.

 

Варіант підписання ТТН

На наш погляд, підписи мають бути такі:

  • представник ТОВ "А" підписує ТТН у графі "Здав (відповідальна особа вантажовідправника)" як вантажовідправник;
  • представник ТОВ "Б" (водій) підписує ТТН у графі "отримав водій/експедитор";
  • у графі "Прийняв (відповідальна особа вантажоодержувача)" може розписатися водій або експедитор ТОВ "Б", який фактично доставив і вивантажив сміття на сміттєзвалище.

При цьому доцільно зробити відмітку в ТТН про відсутність представника вантажоодержувача та додати до ТТН копію талона на вивезення сміття як підтвердження факту утилізації.

 

Додаткові рекомендації

1. Документальне підтвердження:

  • обов'язково зберігайте талони на вивезення сміття як підтвердження факту утилізації;
  • доцільно вести журнал обліку вивезення відходів з відмітками про використані талони.

2. Договірні відносини:

  • у договорі з перевізником чітко пропишіть порядок оформлення документів при вивезенні сміття;
  • визначте відповідальну особу за підписання ТТН у графі " Прийняв (відповідальна особа вантажоодержувача)".

3. Додаткові умови:

  • розгляньте можливість отримання від адміністрації сміттєзвалища документа, що підтверджує відсутність можливості підписання ТТН їхнім представником.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Доставка вантажу за CMR з розвантаженням у різних місцях за Lieferschein
    ТОВ здійснює міжнародні перевезення вантажу з України в Німеччину. У CMR зазначено одне місце розвантаження (головний склад замовника в Берліні), але фактично вантаж розвантажується в кількох магазинах у різних містах Німеччини згідно з Lieferschein. Чи це правомірно? Чи допустимо використовувати одну CMR із зазначенням загальної ваги вантажу та єдиного місця розвантаження, якщо фактично товар розвантажується в різних місцях? Як коректно оформити документи для такого перевезення?
    03.04.2025186
  • Хто виписує ТТН - замовник чи вантажовідправник?
    У Правилах перевезень автомобільним транспортом в Україні зазначено, що ТТН виписує замовник (вантажовідправник) у трьох примірниках. Як бути, якщо замовник і вантажовідправник - це різні особи? Хто повинен виписувати ТТН і хто несе відповідальність за неправильне ЇЇ оформлення?
    03.04.20251 781
  • Як платник податків подає повідомлення про неможливість вивезення/втрату первинних документів?
    Повідомлення про неможливість вивезення/втрату первинних документів в довільній формі платник податків подає до ДПС за основним місцем обліку платника податків – в е-вигляді в меню «Листування з ДПС» ; або будь-якого діючого ЦОП – на паперових носіях
    28.03.202552
  • Чи використовують факсиміле при оформленні первинних документів, які є підставою для податкового обліку?
    Використання факсимільного відтворення підпису при оформленні первинних документів за письмовою згодою сторін, в якій містяться зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів, не порушує законодавства, крім первинних документів, де воно не передбачено
    27.03.20251 9152
  • Оформлення ТТН при заміні водія
    Під час перевезення вантажу відбулася заміна водія: спочатку перший водій здійснював транспортування майже до місця призначення, після чого його замінив інший водій, який доставив і вивантажив товар. Чи потрібно оформлювати нову товарно-транспортну накладну при заміні водія під час перевезення вантажу? Чи достатньо внести зміни до наявної ТТН при зміні водія транспортного засобу?
    27.03.2025834