• Посилання скопійовано

Визначення курсу обміну і заповнення показників ціни та кількості товару при складанні РК-2

З метою складання РК-2 вартість товарів визначається за офіційним курсом гривні до інвалюти, установленим НБУ, який зазначено у МД на дату її подання до оформлення. Для заповнення граф 7 та 8 використовується інформація, наведена в графах 5, 12, 42 та 45 МД

Податківці у підкатегорії 101.29 ЗІР дали відповідь, що після завершення вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту товарів та подання усіх необхідних додаткових декларацій для митного оформлення за відповідною митною декларацією з метою приведення показників податкової накладної у відповідність з показниками митної декларації може бути складений розрахунок коригування другого типу (далі – РК-2). Зокрема, РК-2 може бути складений у разі зміни курсу валют, внаслідок чого відбулося збільшення вартості експортованого товару в гривневому еквіваленті. РК-2 підлягає реєстрації в ЄРПН. Якщо показники податкової накладної з урахуванням поданого на реєстрацію РК-2 не відповідають показникам митної декларації, такий розрахунок коригування не буде зареєстровано. Порядок заповнення митних декларацій за формою єдиного адміністративного документа затверджено наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 №651.

З урахуванням вимог п. 1 розд. II Порядку №651:

  • у графі 5 митної декларації (далі – МД) «Товари» зазначається загальна кількість задекларованих у МД товарів. Кількість товарів має відповідати кількості граф 31 МД, що заповнюються;
  • у графі 12 «Відомості про вартість» – зазначається у валюті України сума наведених у графах 45 єдиного адміністративного документа і додаткових аркушів митних вартостей задекларованих товарів;
  • у графі 23 «Обмінний курс» – зазначається офіційний курс гривні до іноземної валюти, зазначеної в лівому підрозділі графи 22 МД, установлений Національним банком України на дату подання декларації до оформлення;
  • у графі 42 зазначається «Ціна товару» з точністю до чотирьох знаків у дробовій частині наводиться фактурна вартість товару у валюті, в якій складені рахунки або інші документи, що визначають вартість товару;
  • у графі 45 «Коригування» – у валюті України заявлена митна вартість товару.

Відповідно до пп. 9 - 35 розд. XXI «Прикінцеві та перехідні положення» МКУ ознаку завершення вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту платник самостійно зазначає в останній додатковій Нормами Митного кодексу України від 13 березня 2012 року №4495-VI передбачено надання митницею ДПС інформації, що міститься в митних деклараціях, на підставі яких здійснено митне оформлення таких товарів.

Отже, з метою складання РК-2 вартість товарів визначається за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, установленим Національним банком України, який зазначено у МД на дату її подання до оформлення.

Для заповнення граф 7 «Кількість, об’єм, обсяг» та 8 «Ціна постачання товарів/послуг або максимальна роздрібна ціна товарів» використовується інформація, наведена в графах 5, 12, 42 та 45 МД.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Оформлення актів виконаних робіт з перевезення палива: деталізація маршруту
    ТОВ займається оптовою торгівлею паливом і має власний транспорт для перевезення небезпечних вантажів. Чи треба детально прописувати весь маршрут доставки палива в актах виконаних робіт з перевезення, чи достатньо зазначити "транспортні послуги згідно з ТТН" і номер автомобіля? Які податкові ризики виникають у разі відсутності детального опису маршруту в акті?
    15.04.202525
  • Постачальник відмовляється складати ТТН: як діяти?
    Що робити, якщо постачальник завантажує товар в автомобіль, але надає лише накладну на товар і відмовляється складати та надавати ТТН?
    14.04.20251 8401
  • Як в Акті наданих послуг відображати дату складання?
    Чи є чітка вимога, в якомі місці в акті наданих послуг вказувати дату складання акту? Чи можна вважати датою складання акту дати, вказані під підписами відповідальних осіб, які підписали акт? Якщо дата не вказана в друкованому акті, чи можна її проставити від руки?
    11.04.20251 9652
  • Доставка вантажу за CMR з розвантаженням у різних місцях за Lieferschein
    ТОВ здійснює міжнародні перевезення вантажу з України в Німеччину. У CMR зазначено одне місце розвантаження (головний склад замовника в Берліні), але фактично вантаж розвантажується в кількох магазинах у різних містах Німеччини згідно з Lieferschein. Чи це правомірно? Чи допустимо використовувати одну CMR із зазначенням загальної ваги вантажу та єдиного місця розвантаження, якщо фактично товар розвантажується в різних місцях? Як коректно оформити документи для такого перевезення?
    03.04.2025203
  • Хто виписує ТТН - замовник чи вантажовідправник?
    У Правилах перевезень автомобільним транспортом в Україні зазначено, що ТТН виписує замовник (вантажовідправник) у трьох примірниках. Як бути, якщо замовник і вантажовідправник - це різні особи? Хто повинен виписувати ТТН і хто несе відповідальність за неправильне ЇЇ оформлення?
    03.04.20251 901