• Посилання скопійовано

Заповнення ТТН у різних ситуаціях

Чи потрібен VIN-код в ТТН? Що означає змішане заповнення ТТН? Чи можна частину даних в ТТН друкувати, а частину записувати від руки? Чи потрібна ТТН, якщо товар забирали громадським транспортом? Якщо підприємство забирає товар на складі покупця, чи потрібна ТТН? Чи можна в переліку ТМЦ в ТТН писати дані накладної (номер, дату), в якій наведено весь перелік ТМЦ?

Чи потрібен VIN-код в ТТН?

VIN-код (Vehicle identification number) - це унікальний ідентифікаційний номер транспортного засобу, що складається з 17 символів та містить інформацію про виробника, характеристики та рік випуску автомобіля. Перелік обов’язкових реквізитів, що їх має містити ТТН, наведено в ст. 48 Закону про автомобільний транспорт. VIN-коду там немає. Тому зазначення в ТТН VIN-коду не передбачено нормативними документами.

 

Що означає змішане заповнення ТТН?

Такого поняття чинним законодавством не визначено. Хоча вживається в просторіччі. Змішане заповнення ТТН означає можливість заповнювати документ частково друкарським способом, а частково – вручну. Такий спосіб заповнення ще називають комбінованим.

 

Чи можна частину даних в ТТН друкувати, а частину записувати від руки?

На наш погляд, таке заповнення є цілком законним, оскільки ні Закон про автомобільний транспорт, ні Правила №363 не містять заборони щодо комбінованого способу заповнення ТТН. Те саме зазначено в листі Мінінфраструктури від 11.03.2014 р. №2455/25/10-14: «Стосовно питання можливості заповнення форми від руки, а частково - друкованим способом. Вимоги стосовно заповнення товарно-транспортних накладних лише друкованим або іншим способом Правилами не встановлюються.».

 

Чи потрібна ТТН, якщо товар забирали громадським транспортом?

ТТН оформляють у разі перевезення вантажів транспортними засобами. Причому ТТН має бути у водія транспортного засобу. А товар, що перевозиться громадським транспортом, фактично перевозиться вручну – відповідним працівником. Тому ТТН не потрібна в такому разі.

 

Якщо підприємство забирає товар на складі покупця, чи потрібна ТТН?

Якщо перевезення такого товару здійснюється транспортними засобами, то потрібна.

 

Чи можна в переліку ТМЦ в ТТН писати дані накладної (номер, дату), в якій наведено весь перелік ТМЦ?

У розділі ТТН «Відомості про вантаж» наводиться інформація про вантаж. У графі 6 – кількість місць. Відповідно до п. 1 Правил №363:

  • Вантаж - всі предмети з моменту прийняття для перевезень до здачі одержувачу вантажу.
  • Вантажне місце - умовна одиниця вантажу для приймання його для перевезення або здачі вантажоодержувачу при здійсненні навантаження або розвантаження рухомого складу.

Таким чином, в ТТН записується не перелік товарів, а перелік вантажів і вантажних місць. Це можуть бути ящики, контейнери, піддони тощо. В такому разі додатково складається накладна чи інший подібний документ. Дані такої накладної записують в рядок ТТН «Супровідні документи на вантаж». Хоча залежно від особливостей кожного конкретного товару назва вантажу і товару може збігатися.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Оформлення актів виконаних робіт з перевезення палива: деталізація маршруту
    ТОВ займається оптовою торгівлею паливом і має власний транспорт для перевезення небезпечних вантажів. Чи треба детально прописувати весь маршрут доставки палива в актах виконаних робіт з перевезення, чи достатньо зазначити "транспортні послуги згідно з ТТН" і номер автомобіля? Які податкові ризики виникають у разі відсутності детального опису маршруту в акті?
    15.04.202525
  • Постачальник відмовляється складати ТТН: як діяти?
    Що робити, якщо постачальник завантажує товар в автомобіль, але надає лише накладну на товар і відмовляється складати та надавати ТТН?
    14.04.20251 7191
  • Як в Акті наданих послуг відображати дату складання?
    Чи є чітка вимога, в якомі місці в акті наданих послуг вказувати дату складання акту? Чи можна вважати датою складання акту дати, вказані під підписами відповідальних осіб, які підписали акт? Якщо дата не вказана в друкованому акті, чи можна її проставити від руки?
    11.04.20251 9462
  • Доставка вантажу за CMR з розвантаженням у різних місцях за Lieferschein
    ТОВ здійснює міжнародні перевезення вантажу з України в Німеччину. У CMR зазначено одне місце розвантаження (головний склад замовника в Берліні), але фактично вантаж розвантажується в кількох магазинах у різних містах Німеччини згідно з Lieferschein. Чи це правомірно? Чи допустимо використовувати одну CMR із зазначенням загальної ваги вантажу та єдиного місця розвантаження, якщо фактично товар розвантажується в різних місцях? Як коректно оформити документи для такого перевезення?
    03.04.2025203
  • Хто виписує ТТН - замовник чи вантажовідправник?
    У Правилах перевезень автомобільним транспортом в Україні зазначено, що ТТН виписує замовник (вантажовідправник) у трьох примірниках. Як бути, якщо замовник і вантажовідправник - це різні особи? Хто повинен виписувати ТТН і хто несе відповідальність за неправильне ЇЇ оформлення?
    03.04.20251 896