• Посилання скопійовано

Заповнення ТТН у різних ситуаціях

Чи потрібен VIN-код в ТТН? Що означає змішане заповнення ТТН? Чи можна частину даних в ТТН друкувати, а частину записувати від руки? Чи потрібна ТТН, якщо товар забирали громадським транспортом? Якщо підприємство забирає товар на складі покупця, чи потрібна ТТН? Чи можна в переліку ТМЦ в ТТН писати дані накладної (номер, дату), в якій наведено весь перелік ТМЦ?

Чи потрібен VIN-код в ТТН?

VIN-код (Vehicle identification number) - це унікальний ідентифікаційний номер транспортного засобу, що складається з 17 символів та містить інформацію про виробника, характеристики та рік випуску автомобіля. Перелік обов’язкових реквізитів, що їх має містити ТТН, наведено в ст. 48 Закону про автомобільний транспорт. VIN-коду там немає. Тому зазначення в ТТН VIN-коду не передбачено нормативними документами.

 

Що означає змішане заповнення ТТН?

Такого поняття чинним законодавством не визначено. Хоча вживається в просторіччі. Змішане заповнення ТТН означає можливість заповнювати документ частково друкарським способом, а частково – вручну. Такий спосіб заповнення ще називають комбінованим.

 

Чи можна частину даних в ТТН друкувати, а частину записувати від руки?

На наш погляд, таке заповнення є цілком законним, оскільки ні Закон про автомобільний транспорт, ні Правила №363 не містять заборони щодо комбінованого способу заповнення ТТН. Те саме зазначено в листі Мінінфраструктури від 11.03.2014 р. №2455/25/10-14: «Стосовно питання можливості заповнення форми від руки, а частково - друкованим способом. Вимоги стосовно заповнення товарно-транспортних накладних лише друкованим або іншим способом Правилами не встановлюються.».

 

Чи потрібна ТТН, якщо товар забирали громадським транспортом?

ТТН оформляють у разі перевезення вантажів транспортними засобами. Причому ТТН має бути у водія транспортного засобу. А товар, що перевозиться громадським транспортом, фактично перевозиться вручну – відповідним працівником. Тому ТТН не потрібна в такому разі.

 

Якщо підприємство забирає товар на складі покупця, чи потрібна ТТН?

Якщо перевезення такого товару здійснюється транспортними засобами, то потрібна.

 

Чи можна в переліку ТМЦ в ТТН писати дані накладної (номер, дату), в якій наведено весь перелік ТМЦ?

У розділі ТТН «Відомості про вантаж» наводиться інформація про вантаж. У графі 6 – кількість місць. Відповідно до п. 1 Правил №363:

  • Вантаж - всі предмети з моменту прийняття для перевезень до здачі одержувачу вантажу.
  • Вантажне місце - умовна одиниця вантажу для приймання його для перевезення або здачі вантажоодержувачу при здійсненні навантаження або розвантаження рухомого складу.

Таким чином, в ТТН записується не перелік товарів, а перелік вантажів і вантажних місць. Це можуть бути ящики, контейнери, піддони тощо. В такому разі додатково складається накладна чи інший подібний документ. Дані такої накладної записують в рядок ТТН «Супровідні документи на вантаж». Хоча залежно від особливостей кожного конкретного товару назва вантажу і товару може збігатися.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Заповнення ТТН у різних ситуаціях
    Чи потрібен VIN-код в ТТН? Що означає змішане заповнення ТТН? Чи можна частину даних в ТТН друкувати, а частину записувати від руки? Чи потрібна ТТН, якщо товар забирали громадським транспортом? Якщо підприємство забирає товар на складі покупця, чи потрібна ТТН? Чи можна в переліку ТМЦ в ТТН писати дані накладної (номер, дату), в якій наведено весь перелік ТМЦ?
    21.02.2025290
  • Особливості заповнення ТТН в різних ситуаціях
    Підприємство має автомобільний транспорт і оформляє ТТН на перевезення вантажів. Прохання розглянути різні питання, які виникають у зв’язку з цим
    17.02.2025904
  • Чи повинен номер посвідчення водія обов'язково вказуватися в ТТН?
    Чи є номер посвідчення водія обов'язковим реквізитом, який має бути вказаний в новій формі ТТН (після 03.01.2025 р.)? Чи можете надати вичерпний перелік обов'язкових реквізитів, що мають бути прописані в новій ТТН?
    12.02.20252 3282
  • В ТТН немає інформації про ідентифікацію тварин – чи буде штраф?
    В зернової компанії є своя розроблена форма ТТН (ми покупці у фермерів), в якій містять всі обов'язкові реквізити (як і в новій формі), а також доданінові строки нетто , тара, бо без цих реквізитів ніяк не обійтись. В новій формі ТТН видалили замовника та додано дані щодо тваринної сировини (температурний режим). Чи можна користуватись нашою формою (зі всіма реквізитами обов'язковими, окрім цих данних про тварин). Які штрафи, якщо цього не робити?
    12.02.202544
  • Чи обов'язково в ТТН потрібно зазначати розшифровки реквізитів?
    Чи дозволено використовувати нову форму ТТН, яка діє з 03.01.25 р. без розшифровок даних під кожним пунктом, а скрити їх, так щоб ТТН була на 1 сторінку? Наприклад, якщо це пункт «Автомобільний перевізник» під ним є дрібним шрифтом розшифровка, які саме дані потрібно вказувати?
    12.02.202582