Відповідно до ч. 1 ст. 902 ЦКУ виконавець повинен надати послугу особисто. У випадках, встановлених договором, виконавець має право покласти виконання договору про надання послуг на іншу особу, залишаючись відповідальним в повному обсязі перед замовником за порушення договору (ч. 2 ст. 902 ЦКУ).
Таким чином, якщо договором з експедитором "А" не передбачалася можливість виконання послуги іншою особою, "А" не мав права доручати виконання послуги експедитору "Б".
На наш погляд, впорядкувати розглядувану ситуацію можна тільки внісши зміни до договору між підприємством замовником і експедитором "А", надавши право "А" наймати для безпоседернього виконання послуги іншу особу. А також обумовити порядок повідомлення підприємства замовника про особу, яка фактично надаватиме послуги. Таку особу можна безпосередньо зазначити в договорі між замовником і експедитором "А". Або зазначити, що про особу безпосереднього виконавця "А" повідомляє замовника, приміром, листом тощо.
В такому разі ТТН, де перевізником зазначатиметься не "А", а "Б", буде правомірною.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити