• Посилання скопійовано

Договір про дуальну освіту: роль підприємства

Які документи потрібно скласти для підтвердження правомірності перебування учнів на підприємстві, щоб не викликати питань у контролюючих органів?

Наказом МОН від 12.12.2019 р.  №1551 затверджено Положення про дуальну форму здобуття професійної (професійно-технічної) освіти

Дуальна форма здобуття професійної освіти  – це спосіб навчання, за яким теоретичний матеріал опановується в закладі з педагогом, а практичне навчання проходить на виробництві. Такий підхід суттєво відрізняється від «практичних відпрацювань», оскільки в його основі не тільки закріплення теорії на практиці, а саме навчання в умовах виробництва. 

Дуальна форма здобуття освіти у закладі освіти організовується відповідно до освітніх програм/стандартів професійної освіти з конкретних професій/кваліфікацій та робочих навчальних планів, які розробляються спільно із суб’єктом господарювання та затверджуються у встановленому законодавством порядку за погодженням із суб’єктом господарювання.

 

Роль та функції підприємства  в процесі дуального навчання

Заклад освіти і підприємство укладають договори щодо провадження професійної освіти за дуальною формою.

Надання робочих місць або навчально-виробничих ділянок для проходження здобувачами освіти професійно-практичної підготовки здійснюється підприємством з урахуванням вимог законодавства у сфері праці та професійної освіти і відповідно до укладених із закладом освіти договорів.

Керівник підприємства або заступник керівника підприємства  призначає координатора/координаторів (за потреби), наставників для здобувачів освіти.

На підприємстві розподіляють  здобувачів освіти на робочі місця або навчально-виробничі ділянки виробничих підрозділів відповідно до укладених договорів про здобуття професійної освіти за дуальною формою, та вимог і потреб освітньої програми/стандарту професійної освіти.

Здобувачі освіти можуть включатися до штатного розпису працівників підприємства під час здобуття професійної освіти за дуальною формою у разі укладання трудових договорів.

Підприємство забезпечує облік виконаних здобувачем освіти робіт та оплату праці за фактично виконаний обсяг робіт згідно з установленими системами оплати праці та укладеними договорами про здобуття професійної освіти за дуальною формою.

Здобувачі освіти отримують заробітну плату або іншу грошову винагороду, інші види матеріального заохочення під час професійно-практичної підготовки на робочому місці відповідно до договорів про здобуття професійної освіти за дуальною формою.

Фінансування здобуття професійної освіти за дуальною формою може забезпечуватися за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фізичних, юридичних осіб, інших додаткових джерел фінансування, не заборонених законодавством.

 

Висновки

Як випливає з норм, зазначених в Положенні про дуальну освіту, на думку автора слід:

1. Укласти трудовий договір із так званим здобувачем освіти;

2. Призначити наказом координатора/координаторів (за потреби), наставників для здобувачів освіти;

3. забезпечувати облік виконаних здобувачем освіти робіт

4. забезпечувати оплату праці за фактично виконаний обсяг робіт згідно з установленими системами оплати праці та укладеними договорами про здобуття професійної освіти за дуальною формою.

На думку автора, неможливе залучення здобувачів освіти до роботи на безоплатній основі, тобто якщо вони виконують певну роботу, така робота обов’язково має бути оплачена.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»