Головна Усі консультації Облік та звітність Первинні документи, типові форми

Які документи необхідно надавати у випадку доставки товару через Glovo?

ФОП, платник ЄП ІІ групи, не застосовує РРО і планує для доставки власної продукції скористатись послугами сервісу кур’єрської доставки Glovo. Кому і які первинні документи при передачі товару кур’єру та отриманні готівки від кур’єра при цьому має надавати ФОП, а які - Glovo?

Розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Оскільки замовлений споживачем товар продавця доставляється споживачу за визначеною адресою, де кур’єр отримає готівкові кошти, як оплату за нього, то операція з отримання кур’єром від споживача коштів за замовлений товар буде вважатись розрахунковою операцією.

Разом з цим, у п. 11 ст. 8 Закону про захист прав споживачів визначено, що під час продажу товару продавець зобов'язаний видати споживачеві розрахунковий документ встановленої форми, що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу або відтворити на дисплеї програмного реєстратора розрахункових операцій (дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій) QR-код, що дає змогу особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію з розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому містяться, або надіслати електронний розрахунковий документ на наданий споживачем абонентський номер чи адресу електронної пошти.

Розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, видатковий чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів, отримання (повернення) коштів, торгівлю валютними цінностями в готівковій формі, створений в паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ) у випадках, передбачених цим Законом, зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або програмним реєстратором розрахункових операцій, чи заповнений вручну.

Отже, якщо ФОП звільнений від застосування РРО, то він все одно зобов’язаний видати покупцеві розрахунковий документ, зокрема товарний чек (тобто не обов’язково такий чек робити за допомогою РРО). А у випадку, якщо звільнення від застосування РРО не передбачено, то видається чек РРО.

Якщо заклад громадського харчування не звільнений від застосування РРО і отримує передоплату із застосуванням платіжних карток, то разом з товаром необхідно передавати і чек РРО.

Якщо доставку товару здійснюють за умови післяплати, то кур'єр видає розрахунковий документ (чек) покупцеві в момент оплати коштів за придбаний товар. При цьому розрахунковий документ (чек) має бути роздрукований із використанням РРО, зареєстрованого на транспортний засіб, яким здійснюють доставку.

Таку позицію наводили податківці у ІПК від 26.05.2017 р. №387/ІПК/20­40­14­10­17.

Якщо ж кур’єр також звільнений від застосування РРО, то він передає замовнику лише переданий ФОПом товар разом з розрахунковим документом наданим таким ФОПом. 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Первинні документи, типові форми
Теги:
2 група ЄП , Фізособи-підприємці , РРО , Первинні документи

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі