• Посилання скопійовано

Яка техдокументація повинна бути на резервуар із зберігання ПММ?

На балансі підприємства є резервуар (10 куб.м.) для зберігання ПММ. Яка технічна документація повинна бути на цей резервуар?

Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки

Подеколи можуть вимагати такий дозвіл, але для резервуару із зберігання дизельного пального і бензину він не потрібен. Детальніше це питання розглянуто тут.

 

Градуювальна таблиця

На кожен резервуар має бути розроблена та затверджена градуювальна таблиця, необхідність якої встановлена Інструкцією №281/171/578/155 (див. п. 2пп. 4.3.2.3пп. 4.3.2.6, пп. 4.3.2.8 та інші).

Затверджує такі таблиці керівник територіального органу Держспоживстандарту України або керівник повірочної лабораторії, уповноваженої на здійснення повірки резервуарів.

Для розробки такої таблиці також звертаються до Держспоживстандарту України або повірочної лабораторії.

 

Повірка резервуара з видачею техпаспорта

В п. 2 Інструкції №281/171/578/155 зазначено, що повірка резервуара – це сукупність операцій, які виконуються з метою визначення місткості і градуювання резервуара, складання і затвердження градуювальної таблиці.

Відповідно до пп. 4.1.3 Інструкції №281/171/578/155повірці згідно із Законом про метрологію та метрологічну діяльність підлягають:

  • вертикальні і горизонтальні резервуари,
  • вимірювачі температури, рівня та густини,
  • металеві рулетки з вантажем,
  • метроштоки,
  • рівнеміри,
  • паливороздавальні колонки і оливороздавальні колонки,
  • об'ємні лічильники,
  • ваги,
  • залізничні та автомобільні цистерни та інші засоби вимірювальної техніки (ЗВТ), що використовуються під час визначення об'єму та маси нафти та нафтопродуктів.

Зазначені ЗВТ підлягають повірці або державній  метрологічній атестації у встановленому порядку згідно з:

  • ДСТУ 2708:2006 «Метрологія. Повірка засобів вимірювальної техніки. Організація та порядок  проведення» або
  • ДСТУ 3215-95 «Метрологія. Метрологічна атестація засобів вимірювальної техніки. Організація та порядок проведення».

Повірку ЗВТ здійснюють територіальні органи Держспоживстандарту та повірочні лабораторії, уповноважені згідно із Законом про метрологію та метрологічну діяльність на здійснення повірки відповідних ЗВТ.

Використання для вимірювань об'єму та маси нафтопродуктів ЗВТ, що не пройшли повірку або державну метрологічну атестацію, забороняється.

За наслідками повірки на резервуар видається техпаспорт.

За порушення повірки може настати адмінвідповідальність у вигляді штрафу від 3 до 30 НМДГ (від 51 грн до 510 грн) (див. ст. 171-1 КУпАП).

Поряд з цим у разі відсутності техпаспорту на резервуар, що підтверджує наявність градуювальних таблиць і своєчасну повірку, може бути анульовано ліцензію на зберігання (див. ст. 15 Закону №487/95-ВР).

Адже одна з підстав анулювання - встановлення факту подання заявником недостовірних даних у документах, поданих разом із заявою на отримання ліцензії.

В заяві на отримання ліцензії зазначають фактичний об’єм резервуару. Такий об’єм визначають на підставі градуювальних таблиць, а не на око. Тому якщо таблиць немає, немає підтвердження фактичного об’єму резервуару, а, значить, заява містить недостовірні дані.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Доставка вантажу за CMR з розвантаженням у різних місцях за Lieferschein
    ТОВ здійснює міжнародні перевезення вантажу з України в Німеччину. У CMR зазначено одне місце розвантаження (головний склад замовника в Берліні), але фактично вантаж розвантажується в кількох магазинах у різних містах Німеччини згідно з Lieferschein. Чи це правомірно? Чи допустимо використовувати одну CMR із зазначенням загальної ваги вантажу та єдиного місця розвантаження, якщо фактично товар розвантажується в різних місцях? Як коректно оформити документи для такого перевезення?
    03.04.202531
  • Хто виписує ТТН - замовник чи вантажовідправник?
    У Правилах перевезень автомобільним транспортом в Україні зазначено, що ТТН виписує замовник (вантажовідправник) у трьох примірниках. Як бути, якщо замовник і вантажовідправник - це різні особи? Хто повинен виписувати ТТН і хто несе відповідальність за неправильне ЇЇ оформлення?
    03.04.2025398
  • Як платник податків подає повідомлення про неможливість вивезення/втрату первинних документів?
    Повідомлення про неможливість вивезення/втрату первинних документів в довільній формі платник податків подає до ДПС за основним місцем обліку платника податків – в е-вигляді в меню «Листування з ДПС» ; або будь-якого діючого ЦОП – на паперових носіях
    28.03.202531
  • Чи використовують факсиміле при оформленні первинних документів, які є підставою для податкового обліку?
    Використання факсимільного відтворення підпису при оформленні первинних документів за письмовою згодою сторін, в якій містяться зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів, не порушує законодавства, крім первинних документів, де воно не передбачено
    27.03.20251 7622
  • Оформлення ТТН при заміні водія
    Під час перевезення вантажу відбулася заміна водія: спочатку перший водій здійснював транспортування майже до місця призначення, після чого його замінив інший водій, який доставив і вивантажив товар. Чи потрібно оформлювати нову товарно-транспортну накладну при заміні водія під час перевезення вантажу? Чи достатньо внести зміни до наявної ТТН при зміні водія транспортного засобу?
    27.03.2025745