Головна Усі консультації Облік та звітність Первинні документи, типові форми

Надання ПФД та виплата зарплати за допомогою картки-ключа: документальне оформлення

Директор підприємство за допомогою картки-ключа до рахунку вносить поворотну фінансову допомогу, яку згодом буде знято до каси підприємства для виплати зарплати. Як документально оформити таку операцію?

Перш за все, варто навести нещодавнє роз’яснення від НБУ, за яким картка-ключ прирівнюється до корпоративного платіжного засобу. Отже, діяти з коштами, отриманими за допомогою картки-ключа, можна аналогічно, як і з коштами, отриманими за допомогою звичайної корпоративної картки.

При цьому, у разі використання такого корпоративного платіжного засобу для внесення ПФД та подальшої виплати зарплати доцільно використовувати касу підприємства із оформленням відповідних видаткових та прибуткових касових документів. Окрім цього, для убезпечення себе від ризиків працівник, який отримує кошти за допомогою такого платіжного засобу має надати нульовий авансовий звіт на підприємство і вже після цього внести «невикористану» готівку в касу.

Зокрема, порядок дій в даній ситуації буде виглядати так:

  • Директор вносить кошти до каси підприємства як ПФД із відповідним оформленням прибуткового касового ордеру (при цьому необхідно зважати на готівкові обмеження у розмірі 50 тис. грн на день);
  • Касир (або уповноважена особа) вносить на рахунок підприємства за допомогою картки - ключа із оформленням відповідного видаткового касового ордеру;
  • Директор знімає ці кошти за допомогою картки-ключа і подає на підприємство пустий авансовий звіт та повертає кошти до каси;
  • З каси підприємства видається зарплата із оформленням відповідних видаткових ордерів та зарплатної відомості.

Однак, звертаємо увагу, що в даному випадку підприємство могло піти і більш простим шляхом без залучення картки-ключа.

Зокрема, алгоритм міг би виглядати так:

За таким варіантом руху коштів через карту-ключ не відбувається.

Також наголосимо, що незалежно від обраного варіанту, надання директором ПФД повинно бути оформлено відповідним договором про надання поворотної фінансової допомоги.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Первинні документи, типові форми
Теги:
Заробітна плата , Каса , Готівка , Фінансова допомога

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі