• Посилання скопійовано

Надання ПФД та виплата зарплати за допомогою картки-ключа: документальне оформлення

Директор підприємство за допомогою картки-ключа до рахунку вносить поворотну фінансову допомогу, яку згодом буде знято до каси підприємства для виплати зарплати. Як документально оформити таку операцію?

Перш за все, варто навести нещодавнє роз’яснення від НБУ, за яким картка-ключ прирівнюється до корпоративного платіжного засобу. Отже, діяти з коштами, отриманими за допомогою картки-ключа, можна аналогічно, як і з коштами, отриманими за допомогою звичайної корпоративної картки.

При цьому, у разі використання такого корпоративного платіжного засобу для внесення ПФД та подальшої виплати зарплати доцільно використовувати касу підприємства із оформленням відповідних видаткових та прибуткових касових документів. Окрім цього, для убезпечення себе від ризиків працівник, який отримує кошти за допомогою такого платіжного засобу має надати нульовий авансовий звіт на підприємство і вже після цього внести «невикористану» готівку в касу.

Зокрема, порядок дій в даній ситуації буде виглядати так:

  • Директор вносить кошти до каси підприємства як ПФД із відповідним оформленням прибуткового касового ордеру (при цьому необхідно зважати на готівкові обмеження у розмірі 50 тис. грн на день);
  • Касир (або уповноважена особа) вносить на рахунок підприємства за допомогою картки - ключа із оформленням відповідного видаткового касового ордеру;
  • Директор знімає ці кошти за допомогою картки-ключа і подає на підприємство пустий авансовий звіт та повертає кошти до каси;
  • З каси підприємства видається зарплата із оформленням відповідних видаткових ордерів та зарплатної відомості.

Однак, звертаємо увагу, що в даному випадку підприємство могло піти і більш простим шляхом без залучення картки-ключа.

Зокрема, алгоритм міг би виглядати так:

За таким варіантом руху коштів через карту-ключ не відбувається.

Також наголосимо, що незалежно від обраного варіанту, надання директором ПФД повинно бути оформлено відповідним договором про надання поворотної фінансової допомоги.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Доставка вантажу за CMR з розвантаженням у різних місцях за Lieferschein
    ТОВ здійснює міжнародні перевезення вантажу з України в Німеччину. У CMR зазначено одне місце розвантаження (головний склад замовника в Берліні), але фактично вантаж розвантажується в кількох магазинах у різних містах Німеччини згідно з Lieferschein. Чи це правомірно? Чи допустимо використовувати одну CMR із зазначенням загальної ваги вантажу та єдиного місця розвантаження, якщо фактично товар розвантажується в різних місцях? Як коректно оформити документи для такого перевезення?
    03.04.202580
  • Хто виписує ТТН - замовник чи вантажовідправник?
    У Правилах перевезень автомобільним транспортом в Україні зазначено, що ТТН виписує замовник (вантажовідправник) у трьох примірниках. Як бути, якщо замовник і вантажовідправник - це різні особи? Хто повинен виписувати ТТН і хто несе відповідальність за неправильне ЇЇ оформлення?
    03.04.20251 303
  • Як платник податків подає повідомлення про неможливість вивезення/втрату первинних документів?
    Повідомлення про неможливість вивезення/втрату первинних документів в довільній формі платник податків подає до ДПС за основним місцем обліку платника податків – в е-вигляді в меню «Листування з ДПС» ; або будь-якого діючого ЦОП – на паперових носіях
    28.03.202531
  • Чи використовують факсиміле при оформленні первинних документів, які є підставою для податкового обліку?
    Використання факсимільного відтворення підпису при оформленні первинних документів за письмовою згодою сторін, в якій містяться зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів, не порушує законодавства, крім первинних документів, де воно не передбачено
    27.03.20251 8102
  • Оформлення ТТН при заміні водія
    Під час перевезення вантажу відбулася заміна водія: спочатку перший водій здійснював транспортування майже до місця призначення, після чого його замінив інший водій, який доставив і вивантажив товар. Чи потрібно оформлювати нову товарно-транспортну накладну при заміні водія під час перевезення вантажу? Чи достатньо внести зміни до наявної ТТН при зміні водія транспортного засобу?
    27.03.2025765